Dolar 27,2109 0.24%
Euro 28,8698 -0.24%
Gram Altın 1.682,54 0,13%
Çeyrek Altın 2.812,00 0,11%
Yarım Altın 5.624,00 0,11%
Tam Altın 11.188,91 0,04%
SP’DE GÖZLER GENEL MERKEZE ÇEVRİLDİ

SP’DE GÖZLER GENEL MERKEZE ÇEVRİLDİ

ABONE OL
11 Ağustos 2020, 10:36:55

Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan ve 15 Temmuz şehidinin eşi Esma Yılmaz’a yönelik sosyal medya hesabından yaptığı hakaret içerikli bir paylaşım nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulan ve partisince disiplin kurulan sevk edilen SP Tokat Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ebubekir Savaşan’ın Kurul çalışmasının tamamlandığı ve parti genel merkezine kararının gönderildiği bildirildi.

Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan ve 15 temmuz şehidinin eşi Esma Yılmaz’a yönelik sosyal medya hesabından yaptığı hakaret içerikli bir paylaşım nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulan SP Tokat Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ebubekir Savaşan gözaltına alınmıştı. Savaşan ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Saadet partisinden yapılan açıklamada Savaşan’ın disiplin kuruluna sevk edildiği bildirildi. Konuyla ilişkin Saadet Partisi Tokat İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada söz konusu paylaşım nedeniyle haber olan Ebubekir Savaşan’ın Tokat Merkez ilçe Başkanı olmadığı, çıkan haberlerde yanlış ünvan kullanıldığı belirtildi. SP Tokat Merkez İlçe Başkanlığı görevini yaklaşık 5 yıldır Selim Işık’ın yürüttüğü vurgulandı.

DİSİPLİN KURULU’NA SEVK EDİLDİ

SP Tokat İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şöyle oldu:

“Saadet Partisi yarım asırlık siyasi hayatını ‘önce ahlak ve maneviyat’ düsturu üzere temellendirmiş ve hep bu doğrultuda siyaset sahnesinde yer almıştır. Siyasi mücadelenin hiçbir döneminde hakareti ve saldırganlığı tasvip etmemiştir bundan sonra da etmeyecektir. Tokat Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi bir mensubumuzun sosyal medya üzerinden partimizin ilke ve anlayışına asla uymayacak bir şekilde yapmış olduğu paylaşım sebebiyle, tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir. Kamuoyuna saygı ile arz ederiz. Saadet Partisi Tokat İl Başkanlığı.”

KURUL ÇALIŞMASINI TAMAMLANDI

Savaşan hakkında tedbirli disiplin kararı alındı ve disiplin kurulu çalışmaya başladı. Kurul çalışması tamamlandıktan sonra karar parti genel merkezine gönderildi. Ülke genelinde büyük tepki çeken hakaret ile ilgili son kararın Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından verileceği ifade edildi. Atılan bu son adımla birlikte ihraç istemi ile disipline sevk edilen Savaşan ile ilgili parti genel merkezinin alınacağı nihai karara bekleniyor.

DİKKAT!  MİLLİ MÜCADELE'DE TOKAT, TOKAT'IN HAFIZASI NİTELİĞİNDE
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments