takip et takip et takip et
Erbaa

5 Aralık 2019 - 474 Okunma

SP ERBAA KONGRESİ YAPILDI

Abone Ol

Saadet Partisi Erbaa'da 7'inci kongresini gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Abdullah Han güven tazeledi.

Divan başkanlığını İnş. Müh. Nizamettin Aydın’ın yaptığı kongreye Saadet Partisi Mahalli İdarelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan da katıldı. Kongrenin siyasi konuşmalar gündeminde konuşan Nizamettin Aydın, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu durumu değerlendirerek Saadet Partisinin ülke siyasetine katabileceği çözüm önerilerini anlattı.

Daha sonra konuşan Saadet Partisi Mahalli İdarelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, “Memleketin bu hale gelmesi elbette bir günde olmadı, bir yılda olmadı, beş yılda, on yılda ve hatta bu iktidar döneminde olmadı elbette. Çağın getirdiği sıkıntılar var, coğrafyanın getirdiği sıkıntılar var, modernite denilen insanı insanlıktan çıkartan sıkıntılar var, tüm bunların etkileri var.

Ama her alanda yozlaşmış olmamızın, her alanda hızlı bir şekilde irtifa kaybetmemizin bu iktidar döneminde akla hayale gelmeyecek şekilde ivme kazandığını da hiç kimse inkar edemez.

Hepimiz burdan çıkıp evimize gittiğimizde yastığa başımızı koyduğumuzda şöyle bir soruyu kendi kendine sorsun: ’17 yıl öncesine göre neredeyiz, 17 yıl öncesine göre daha iyi bir insan mıyız, yoksa her geçen gün ziyanda mıyız.’ 17 yıl öncesine göre bizi biz yapan inancımıza, değerlerimize, kültürümüze daha mı sıkı sarıldık, daha mı ileri gittik, yoksa her geçen gün bunlardan daha mı uzaklaştık? Bu sorular bize hem bizim hem de ülkemizin genel bir muhasebesini yapma imkanı verecektir. Peki, ne oldu da bu iktidar döneminde güzelliklerin canlı renkleri solarken, kötülüklerin zifiri karanlığı her yanı kaplamaya başladı? 2000’li yılların başını şöyle bir hatırlayalım, kimilerinin erdemliler, kimilerinin yenilikçiler dediği bir grup arkadaşımız Milli Görüş çizgisinden ayrılarak yeni bir arayışın içine girdiler. Bu arayışlarını meşrulaştırmak ve kimilerinin eleştirdiği geçmişlerini tamamen silip atmak için dört kelimeden oluşan bir cümle kurdular: ‘Milli Görüş Gömleğini Çıkardık.’ Ülkemizin değil tüm dünyanın yeniden şekillendiği günleri yaşıyoruz. Her gün değişen ve kimi aynı gün unutulan kimi ancak ertesi güne sarkan gündemlerin biraz üzerine çıkarsak bu gerçeği yani hem ülkemizin ve hem de dünyanın büyük bir değişime girdiğini ve bunun dik bir dağdan kopan çığ gibi hızla önüne gelen her şeyi yuttuğunu görebiliriz. Bunu başarmak için yapılması gereken ilk şey Türkiye’nin önce kendi evinin içini derleyip toparlamasıdır. Peki bunu kim yapacak? Çoluğun çocuğun döküp saçtığı bir evi toparlamak nasıl evin büyüğüne düşerse, dökülüp saçılmış bir ülkeyi toparlamak da ülkenin büyüğüne düşer, o büyük de biziz Allah’ın izniyle. O büyük Milli Görüştür. Bu salondaki kardeşlerimin tamamı evin büyüğünün biz olduğumuza yürekten inanmışlardır, ancak bu sözlerimizi televizyonlardan izleyip, basından okuyan vatandaşlarımızın bir kısmı, ‘Siz mi, son seçimde %3 oy almış bir parti mi ülkeyi derleyip toparlayacak’ diye sorabilir. Onlara da şöyle diyebiliriz:

Mili Görüşün büyüklüğü ne iktidar büyüklüğüdür ne de aldığı oy oranıyla ölçülen bir büyüklüktür. Mili Görüş’ün büyüklüğü başka bir büyüklüktür. Biz evin büyüğüyüz ve Allah’ın izniyle döküleni saçılanı biz toplayacağız. Önce yaşanabilir bir Türkiye’yi, ardından Yeniden Büyük Türkiye’yi ve en nihayetinde Yeni Bir Dünya’yı biz kuracağız. Hiç ayrım gözetmeksizin 83 milyon memleket evladını bu idealler peşinde Milli Görüş Çatısı altına davet ediyor bu kutlu yürüyüşte omuz omuza olmaya çağırıyoruz. Biraz evvel AK Partililer için bu noktaya gelene kadar tüm köprüleri yıktılar tüm yolları yaktılar demiştim. Onlar da bu davetimizin içindeler. Bu güne kadar gerek içeride ve gerekse dışarıda yaptıkları tüm ittifakları bozsunlar, yalnız ve yalnız Hak ve Halk ile ittifak kursunlar, onları sırtımıza alıp suyun öte yakasından yanımıza getiririz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Saadet Partisi Erbaa İlçe Başkanı Abdullah Han güven tazeledi.


" SP ERBAA KONGRESİ YAPILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SP ERBAA KONGRESİ YAPILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SP ERBAA KONGRESİ YAPILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku