Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
Son Dakika! Merkez Bankası: Enflasyonda iyileşme sağlanana kadar parasal sıkılaştırma kademeli olarak güçlendirilecek

Son Dakika! Merkez Bankası: Enflasyonda iyileşme sağlanana kadar parasal sıkılaştırma kademeli olarak güçlendirilecek

ABONE OL
22 Haziran 2023, 14:54:01

Son dakika: Merkez Bankası politika faizini 650 baz puan artırarak yüzde 8.5’ten yüzde 15’e yükseltti. Yapılan açıklamada, ‘Kurul, parasal sıkılaştırma sürecinin başlamasına karar vermiştir. Enflasyon görünümünde belirgin iyileşme sağlanana kadar parasal sıkılaştırma gerektiği zamanda ve gerektiği ölçüde kademeli olarak güçlendirilecektir.’ ifadeleri yer aldı.

Merkez Bankası son dakika açıklamasında politika faizini 650 baz puan artırarak yüzde 8.5’ten yüzde 15’e yükseltti. Açıklamada, enflasyon görünümünde belirgin iyileşme sağlanana kadar parasal sıkılaştırmanın süreceği vurgulandı. Kurulun aldığı karara göre, parasal sıkılaştırma gerektiği zamanda ve gerektiği ölçüde kademeli olarak güçlendirilecek.

Son dakika haberine göre, Merkez Bankası politika faizini 650 baz puan artırarak yüzde 8.5’ten yüzde 15’e yükseltti. Yapılan açıklamada, enflasyonun düşürülmesi amacıyla parasal sıkılaştırma politikalarının uygulanacağı belirtildi. Merkez Bankası, enflasyon görünümünde iyileşme sağlanana kadar faiz artırımlarına devam edeceğini ifade etti.

Politika faizi, Merkez Bankası tarafından yapılan son dakika açıklamasıyla birlikte 650 baz puan artırılarak yüzde 8.5’ten yüzde 15’e çıkarıldı. Açıklamada, enflasyonun düşürülmesi amacıyla parasal sıkılaştırma politikalarının uygulanacağı vurgulandı. Merkez Bankası, enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar faizleri kademeli olarak artırmaya devam edeceğini bildirdi.

Bu sefer şu son dakika haberine baktığımızda Merkez Bankası’nın politika faizini 650 baz puan artırdığını görüyoruz. Bu artışla birlikte faiz oranı yüzde 8.5’ten yüzde 15’e yükselmiş oldu. Merkez Bankası’nın açıklamasında ise enflasyonun düşürülmesi için parasal sıkılaştırmaya gidileceği belirtiliyor. Ancak bunun gerektiği zamanda ve ölçüde kademeli olarak yapılacağı ifade ediliyor.

Son dakika olarak gelen haberle birlikte Merkez Bankası politika faizini 650 baz puan artırarak yüzde 8.5’ten yüzde 15’e çıkardı. Yapılan açıklamada, enflasyonun düşürülmesi amacıyla parasal sıkılaştırmanın şu anda başladığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca, enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar faizlerin kademeli olarak artırılacağı belirtildi.

DİKKAT!  Tüm gözler yeni ekonomi yönetiminin ilk faiz kararında! Ekonomistler çok sert bir artış bekliyor

Merkez Bankası, politika faizini yüzde 8.5’ten yüzde 15’e çıkardı. Yapılan son dakika açıklamasında, enflasyonla mücadele kapsamında parasal sıkılaştırma politikalarına başlandığı belirtildi. Ayrıca, enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar faizlerin kademeli olarak artırılacağı ifade edildi.

Bu haberde paylaşılan bilgilere göre, Merkez Bankası politika faizini 650 baz puan artırarak yüzde 8.5’ten yüzde 15’e çıkardı. Açıklamada, enflasyonun düşürülmesi amacıyla parasal sıkılaştırma politikalarının uygulanacağı belirtilirken, bu politikaların sürekli olarak güçlendirileceği vurgulandı.

Son dakika gelişmesine göre, Merkez Bankası politika faizini 650 baz puan artırarak yüzde 8.5’ten yüzde 15’e yükseltti. Açıklamada, enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar parasal sıkılaştırmanın devam edeceği ifade edildi. Merkez Bankası’nın bu kararıyla enflasyonun kontrol altına alınması ve ekonomiye destek olunması hedefleniyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments