Dolar 27,2553 0.17%
Euro 28,8970 0.16%
Gram Altın 1.675,72 -0,04%
Çeyrek Altın 2.807,00 -0,14%
Yarım Altın 5.613,00 -0,16%
Tam Altın 11.164,27 -0,24%
SOLOTÜRK, Amasya'da gösteri yaptı

SOLOTÜRK, Amasya'da gösteri yaptı

ABONE OL
22 Haziran 2023, 20:06:01

Türk Hava Kuvvetlerinin ünlü akrobasi timi SOLOTÜRK, Amasya’nın Merzifon ilçesinde büyük bir gösteri sergiledi. Amasya Valiliği ve Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen gösteri, büyük ilgiyle takip edildi.

Bu yıl aynı zamanda Amasya Tamimi’nin yayımlanışının 104. yıl dönümü de kutlandığı etkinlikte, SOLOTÜRK’ün performansı etkileyiciydi. Valilik ve Belediye tarafından organize edilen etkinlik, yerli ve yabancı birçok izleyiciyi bir araya getirdi.

SOLOTÜRK, hava akrobasisi konusundaki yeteneklerini sergilemek için Amasya semalarında adeta dans etti. Gösteride, akrobatik uçuşlar ve cesur manevralar sergileyen pilotlar, seyircilere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Amasya halkı, SOLOTÜRK’ün etkileyici gösterisini büyük bir coşkuyla izledi. Her yaştan insanın akın ettiği etkinlik, ulusal ve uluslararası medyanın da ilgisini çekti.

SOLOTÜRK’ün Amasya semalarında gerçekleştirdiği bu muhteşem gösteri, Türk Hava Kuvvetleri’nin ve Türk akrobasi pilotlarının yeteneklerini bir kez daha gözler önüne serdi. Amasya halkı, bu özel etkinlik sayesinde hem eğlendi hem de Türk Hava Kuvvetleri’ne olan gururunu bir kez daha yaşadı.

SOLOTÜRK’ün Amasya’da gerçekleştirdiği bu unutulmaz gösteri, hava akrobasisi ve Türk Hava Kuvvetleri tutkunları arasında büyük bir heyecan yaratırken, Amasya Valiliği ve Belediyesi de etkinlik için büyük bir başarı elde etmiş oldu.

DİKKAT!  Feci kazada hayatını kaybeden anne ve iki çocuğu son yolculuğuna uğurlandı
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments