Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.133,05 0,09%
Çeyrek Altın 1.896,00 -0,05%
Bitcoin 431128 -0.22427%
Ethereum 31161 1.27786%
Yarım Altın 3.792,00 -0,08%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
Solenoid Vana Nedir? Ne İşe Yarar?

Solenoid Vana Nedir? Ne İşe Yarar?

ABONE OL
22 Eylül 2022, 16:05:42

Ülkemizde teknoloji ilerledikçe birçok faaliyet ve alanda genişlemeye devam etmektedir. Özellikle bu alanlarda elektro manyetik olarak bilinen vana geliştirilmektedir. Bu elementler endüstriyel alanlarda otomasyon sisteminin vazgeçilmez elemanları ve parçası olarak bilinmektedir. Özellikle elektrik enerjisi ile birlikte çalışan gaz su buhar hava gibi akışkanların kontrollü bir şekilde geçmesini sağlayabilecek olan vana olarak nitelendirilmektedir. Sıcaklık açısından bakıldığı takdirde sıcaklıkları 150 santigrat dereceden düşük olabilecek şekilde akışkanlar geçmektedir.

Denetimli olarak geçtiği için herhangi bir problem ya da sorun yaşanmamaktadır. Bir bobine sarılarak elektrik akımını doğru bir şekilde üretip uygulattığı için de elektriksel sinyale karşı aldığı giriş kanalları sayesinde akışkanların direkt olarak çıkışını sağlamaktadır. Düşük ya da yüksek olabilecek doğru veya alternatif bir şekilde gerçekleşen akımlar sayesinde anma değerleri otomatik olarak belirlenmektedir.

Bobin içerisinde bulunabilecek olan demir nüveler sayesinde diyagramlar normalden aşağı doğru bir yer ile birlikte bastırılarak çalıştırılmaktadır. Bunlar doğru ve düzgün bir şekilde bobin içerisinde sarmal yardımıyla çalışmaktadır. Bunun yanında hareket ettiğinde akü çizgileri otomatik olarak pistona elektromıknatıs görevi görerek işlem yapmaktadır. Giriş çıkışları doğru bir şekilde takip ederek vana ok yönünde hareket edebilmesi için her şeyi yapmaktadır.

Selenoid Vana Nerelerde Kullanılmaktadır?

Açık ya da kapalı olacak şekilde sistemlere düzgün bir boyutta uygulanmaktadır. Ortam giriş noktasından başlayarak çıkışa doğru gitmeden piston engelini aşarak hareket etmektedir. Bu sistemlerin esas büyük ve kontrol noktaları piston olarak bilinmektedir. Sistemler günlük hayatımızda çamaşır makinesi ya da bulaşık makinesi içerisinde su alacak ya da boşaltma sistemlerini sağlayacak boyutta hazırlanmaktadır.

Bunda da otomatik musluklar ve soğutucu sistemleri devreye bunların yanında son yıllarda bahçe sulamalarda ya da merkezi ısıtma sistemlerinde de kullanılmaktadır. Sıcak suyun hareketini dengeleyerek endüstriyel ya da gündelik kullanımlarda kullanılmaktadır.

Selenoid Vana Fiyatlandırmaları Ne Kadardır?

Bu vana 3 yol ile tercih edilmektedir. Her birinin tercih edilme koşulları ve aralıkları farklı olmaktadır. Fiyatlandırmalar bu boyutta belirlenmektedir. Fiyatlara bakıldığı takdirde birçok alanda akışı dengelemektedir. Otomatik olarak sistemin kapanmasını sağlayarak sistemde kullanılmaktadır. Fiyat açısından uygun boyutlarda satışları olabilmektedir.

Solenoid vana fiyatları hakkında bilgi almak için https://smstork.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler