takip et takip et takip et
Gündem

16 Eylül 2020 - 183 Okunma

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BELEDİYE HİZMETİ

Abone Ol

Tokat Belediyesi şehir merkezine monte ettiği, kedi evleri ve beslenme odakları ile sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması, doğal yaşamlarını sağlıklı bir şekilde idame ettirmelerine yardımcı olmaya devam ediyor.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yönergeleri ile Tokat’ın çeşitli noktalarında sokak hayvanları için hazırlanan su ve mama kaplarını, beslenme odaklarını ve kedi evlerini monte eden belediye ekipleri konu hakkında duyarlılık ve farkındalık da oluşturuyorlar.

SOKAĞA UZANAN SEVGİ ELİ

Sokak hayvanlarının havaların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği günlerde su içebilmesinin çok önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün programlı bir şekilde beslenme odaklarını ve kedi evlerini kontrol ettiklerini söyledi.

Başkan Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yaratılanı sev, yaratandan ötürü düsturu ile Allah’ın bize emaneti olan sokak hayvanlarımıza, can dostlarımıza su ve mama desteği vermeye devam ediyoruz. Özellikle sıcak havalarda su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri onlar için hayati önem taşıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz günlük olarak beslenme odakları ve kedi evlerinde mama ve su takviyesi yapıyorlar. Ayrıca sokak hayvanlarımız için özel taşıma aracımız da mevcut. Onlardan sevgi elimizi asla çekmiyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız evlerinin ve dükkânlarının önüne sokak hayvanları için bir kap su ve bir kap mama koymalarıdır. Bu konuda hassasiyet gösteren Tokat’ımızda çok fazla gönüllü insanlar var, ben hepsine teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” dedi.


" SOKAK HAYVANLARI İÇİN BELEDİYE HİZMETİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SOKAK HAYVANLARI İÇİN BELEDİYE HİZMETİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SOKAK HAYVANLARI İÇİN BELEDİYE HİZMETİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku