Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.299,31 0,89%
Çeyrek Altın 2.291,00 0,88%
Yarım Altın 4.595,00 0,86%
Tam Altın 8.850,65 0,24%
Sohbet Nasıl Açılır?

Sohbet Nasıl Açılır?

ABONE OL
24 Şubat 2023, 20:03:47

İnsanların birbirleriyle iletişim kurmalarının en iyi yolu birbirleriyle konuşmaktan geçer. Kişi yeni bir ortama veya daha önce hiç tanımadığı insanlar arasına girerken karşısında ki ile sohbet kurması gerekir. İki taraflı bu sohbet ilerlediğinde aradaki samimiyetin derecesine göre yakınlaşma olur ve sohbet de bir o kadar uzun olur.

Şöyle bir durum vardır ve öyle anlar gelir ki insanlar düşüncelerini karşı tarafa aktarırken sohbetin kesildiği anlar gelir. Kişi karşısındaki ile konuşmak ister ama nasıl bir sohbet kuracağının yolunu bulamaz ve bu yüzden de iletişim kesilmiş olur. Peki, insan karşısında ki insan ile konuşacağı konu bittiyse nasıl sohbet açabilir?

6 Maddede Sohbet Konusu Açmak

İlgisini Çekecek Sorular Sormak

Birçok insan kendisiyle ilgili konuşulmasından hoşlanır. Sohbet açmak veya sohbetinizi uzatmak istiyorsanız karşınızdakine onunla ilgili sorular sorun, unutmayın ki sohbeti siz açtınız ve sizin devam ettirmeniz gerekebilir. Bu sorulara cevapsız kalmayacak olan kişi sizinle konuşmaya devam edecek olup sizde sohbetinizi artırmış olursunuz.

Bulunduğunuz Yer İle İlgili Yorumda Bulunmak

Her ne ortamda olursanız olun, etrafınıza iyi bakın ne görüyorsunuz? Karşınızdakinin ilgisini çekecek, bulunduğunuz ortam ile ilgili yorumda bulunun. Bu yorumlar daha çok sohbet açmayı istediğiniz kişinin ilgisini çekecek türde olmalıdır.

Burcunu Öğrenerek Sohbet Açmak

Bunun için ilk önce burçlarla ilgili düşüncelerini öğrenmeniz gerekir. Eğer inandığını ve size ilgisi olduğunu söylerse anlayın ki bu burç konusu onu ilgilendiren bir konu. Sonra ki ilk işiniz hangi burç olduğunu öğrenmek olsun ve burcu ile ilgili özellikleri bilmeniz sohbet açmanıza yardımcı olacaktır.

Ona Bir Konuda Fikrini Sorun

Bu herhangi bir konu olabilir. Burada önemli olan sorduğunuz soruyla birlikte kendisine şu duyguları hissettirmenizdir; bu beni önemsiyor, duygularım ve ona vereceğim fikirler önemli gibi hissedeceğinden, sizinle konuşmayı isteyecek ve sizde amacınıza ulaşmış olacaksınız.

DİKKAT!  Oyuncu Jeremy Renner kaza geçirdi: Durumu kritik

İyi Bir Dinleyici Olmak

Sürekli konuşan kişi sen olma. Yeri geldiğinde karşındaki kişiyi dinle ve sana bir şeyler anlattığında sağa sola bakmak yerine onun gözlerine bak. Ona seni dinliyorum algısını ver ve saygılı ol. Unutma ki iyi bir sohbet karşıdaki insanı iyi dinlemekten geçer.

Kendini Beğenmiş Olma

Bazı insanlar en iyisini ben bilirim, ben ne dersem doğrusu odur gibi kendini beğenmiş egolu bir tavırda konuşur. Bu tür konuşmaları kendinize saklamanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Karşınızdaki kişi bu tarz konuşmaları sevmeyip sıkılacak ve bulunduğu ortamdan gitmek isteyecektir. Bu dikkatiniz sizin sohbetinizi uzatma konusunda önemli unsurlardan birisidir.

Bahsedilmiş olan bu tavsiyeler, karşınızdaki insan ile nasıl sohbet kurulur veya kurulan bu sohbeti ileriye taşımak için dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? Gibi durumlardan bahsetmiş olduk. Bunlara uyarak sohbetinizi açıp, ilerisini bile getirebilirsiniz. Bunlar dikkate almanız gereken unsurların başında gelecek olup listeye farklı sohbet açma önerileri de eklenebilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments