takip et takip et takip et
Gündem

12 Aralık 2019 - 265 Okunma

SODES’İN TOKAT’A ÖNEMLİ KATKILARI OLACAK

Abone Ol

Tokat Milletvekili, Kadim Durmaz, Tokat’ın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SODES) kapsamına dahil edildiğini açıkladı.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat’ın SODES kapsamına alınmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle verdiği 7/20099 esas numaralı soru önergesine gelen cevabı açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından cevaplanan önergede SODES’in adının “Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı” olarak değiştiği ve Tokat’ta dahil olmak üzere söz konusu programın tüm illeri kapsadığı ifade edildi.

Önergeye verilen cevapta: “SODES programı revize edilerek programına amacı; dezavantajlı kesimlerin ve bölgelerin üretim yeteneklerinin geliştirilmesi ve üretkenliğin artırılması olarak belirlenmiştir. Bu amacın gerçekleştirilmesini teminen de “ istihdam edilebilirliğin arıtılması”, “sosyal girişimcilik ve yenilikçiliğin geliştirilmesi” , “sosyal içerme” ve “sosyal sorumluluğun desteklenmesi” olmak üzere dört öncelik alanı tespit edilmiştir” denildi.

Milletvekili Durmaz yaptığı açıklamada: “Meclis’e girdiğimiz günden bugüne her fırsatta Tokat’ın DOKAP ve SODES kapsamına alınması için mücadele ettik. DOKAP kapsamına alındı. İlimize yararlı birçok proje hayata geçirildi. Bugün SODES kapsamına da dâhil edildik. İnanıyorum ki göç şampiyonu olan ilimize önemli katkıları olacak. İlimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


" SODES’İN TOKAT’A ÖNEMLİ KATKILARI OLACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SODES’İN TOKAT’A ÖNEMLİ KATKILARI OLACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SODES’İN TOKAT’A ÖNEMLİ KATKILARI OLACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku