Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.133,05 0,09%
Çeyrek Altın 1.896,00 -0,05%
Bitcoin 431128 -0.22427%
Ethereum 31161 1.27786%
Yarım Altın 3.792,00 -0,08%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
Size de konveyör gerekiyor mu? Konveyör olmadan olur mu?

Size de konveyör gerekiyor mu? Konveyör olmadan olur mu?

ABONE OL
16 Ağustos 2022, 15:02:31

Konveyör sistemlerinin hangi sektörlerde kullanılabileceği hakkında merak edilenleri, konveyör sistemleri üretiminde lider markalardan birisi olan Ekonn Konveyör Sistemleri genel müdürü hakan Ertav cevaplıyor. Sizin de bu donanımlara ihtiyacınız olup olmadığına karar verebilmeniz için önemli bilgiler bu sayfada sizi bekliyor.

Konveyör Hangi Sektörlerde Kullanılır?

İmalat sürecinin can damarı denilen konveyörler, üretim hızı ve maliyet söz konusu olduğunda adeta hayat kurtarır nitelikte diyebiliriz.
Öyle ki konveyör sistemleri otomasyon sistemleri ile birlikte ilerlediğinden, sonsuz bant sistemlerine tabidir.
Peki, bu ne demek?
Dilediğiniz uzunlukta bantlarla taşıma – nakliye sürecini kolayla yapabildiğiniz, korkunç transfer sürelerinden tamamen uzak ve insan gücüne neredeyse hiç ihtiyaç duyulmadığı konveyör sistemleri sayesinde hemen her alanda kullanıma uygundur. Konveyör Hangi Sektörlerde Kullanılır? Sorusu da beraberinde gelmiyor değil.
Konveyör sistemleri, otomotiv ve baskı sektöründe oldukça yaygınken inşaat ve madencilik sektöründe de tercih listesinde yer almakta.
Paketlemeden hazır gıdaya, sağlıktan kimyasala ve kıymetli cevherlerin çıkarılmasında dahi kullanılan konveyörler, hem işçilik maliyetini minimuma indirirken hem de zamandan tasarruf yapılmasının önünü açıyor.
Temelde görevi aynı amaca hizmet etse de, sistem ve otomasyon açısından farklılık gösterirler.
Tam da bu bağlamda Konveyör Hangi Sektörlerde Kullanılır? Sorusu yerine kullanım fonksiyonları ile ömürlerini dikkate almak daha doğru olacaktır.
Üretim yapılan bir malın veya ürünün belirli noktalara süratle transferini yapmaya yarayan konveyörler, yürüyen bant mekanizmasına sahiptir. Böylelikle kolay ve pratik şekilde nakliye süreçleriniz tamamlanmış oluyor.

Konveyör Sistemlerinin Önemi Nedir?

Devamlı aktarım – nakliye yapan bir işleyişiniz varsa, sürecin olduğundan daha hızlı olmasını ve insan gücünü en minimal seviyeye düşürmek isteyenlerdenseniz; konveyör sistemleri tam size göre!
Haliyle Konveyör Sistemlerinin Önemi Nedir? Sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz.
Konveyör sistemleri, bünyesinde ki makara sistemli motor gücü sayesinde çekim gücü sağlanabiliyor.
Bantlı konveyör sistemlerinin iletkenlik uzaklığı 1000 metreye kadar çıkabilirken, kül – un ve taş, tarım ve inşaat alanlarında taşıma kolaylığı sunmakta.
Konveyör Sistemlerinin Önemi Nedir? Listesine kolaylıkla çelik balatları sayesinde uzak alanlarda rahat kullanım avantajı sağladığını, düşük enerji kullanımı ile ekonomik oluşunu ve bant sistemlerinin aşırı bir yıpranma olmadığı sürece 5 yıla dek kullanım ömrü olduğunu ekleyebiliriz.
Özellikle ağır veya hacimli nesnelerin taşınmasını içeren uygulamalarda kullanışlı olan konveyör sistemleri, iki bant arası sonsuz tamburlar ile desteklendiğinden otomasyon sistemleri ile birebir entegre edilmesi sonucu yüksek verimlilik sağlamaktadır.
Ciddi manada iş yükünü azaltan, markalara hem fonksiyonel hem de sürat açısından kolaylık – bütünlülük sağlayan, alanında zengin içeriğe sahip olarak hemen her sektörde kullanılan konveyör sistemleri; son teknolojiye tam uyumlu olarak üretilmekte, hem iç pazarda hem de dış ülke bazında ithalat – ihracat süreçleri devam ettirilmekte.
Bugün 2022 dünyasında gelinen noktaya bakıldığında hızlı aksiyon almak ve iş yükünü en azar indirgemek için işverenler çeşitli yöntemler üretmekte ve birçoğunu ya ekonomik olarak ya da istihdam nedeniyle hayata geçirememekte.
Konveyör sistemleri ise, ekonomik oluşunun yanı sıra az insan gücüne duyduğu ihtiyaç ile ön planda kalmayı sürdürüyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler