takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

18 Mart 2020 - 10:27:20 - 340 Okunma

ŞİRKETLEŞME DEĞİL VİRÜS İSTİLASI!!

29 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel kurulunda şirketleşme kararı alan Tokatspor’daki gelişmeleri 10 gün önce bu sütunlarda değerlendirmiştik. Özetle Tokatspor A.Ş’ye müdahale yetkimizin olmadığını, ancak Tokatspor FK Derneğinin gerek dernekler kanunu ve gerekse tüzüğüne göre yapılması gereken iş ve işlemlerinin yapılmadığını ve bunun cezai yaptırımlar gerektiren bir durum olduğunu, son tahlilde ise derneğin feshi dışında bir seçeneğin kalmadığını ifade etmiştik. Maalesef çoğunluğu Tokatlı hemşerimizlerden oluşan başta yönetim kurulu ve genel kurul ölü balık taklidi yapmakta ve süreci yönetememektedir. Tüm bu olaylar Tokatspor’daki krizin derinleşmesine neden olmaktadır. Maalesef A.Ş. Başkanı ile makul ve mantıklı bir zeminde buluşulması imkansız hale gelmiştir.

Esasen burada Türk futboluna bir virüs gibi girmiş olan ve her derde deva olarak gösterilen şirketleşme konusunu da konuşmak gerekir. Kanaatimizce dernek tüzüğünde şirketleşmeye yönelik ibare bulunmayan derneklere şirketleşme yetkisi verilmemesi gerekir. Diğer taraftan tüzüğüne şirketleşme maddesini koyan futbol kulübü derneklerine de federasyon tarafından bir kural getirilmeli ve çoğunluk hissesinin dernekte kalması sağlanmalıdır. Büyük kulüplerimizin tamamında şirket çoğunluğu dernektedir. Bu arada şirketleşen tüm kulüplerin borçlarında anormal artışlar olduğu da diğer bir gerçektir.

MERKEZİN TEMSİL KABİLİYETİ BÜYÜK YARA ALDI

2019-2020 sezonunda Tokat amatör kümede Tokatspor’un yerine ikame olabilecek Tokat 1969 Spor ve Topçamspor elenmiştir. A.Ş.’nin de önümüzdeki sene amatör kümede mücadele edeceği dikkate alındığında, ilçelerimize göre Tokat’ta futbol temsilinde büyük bir eksiklik oluşmuştur. Tokat’ta futbol seyretmek isteyen futbol severlerin yakın iller ve ilçelere gitme dışında bir seçeneği kalmamıştır. Bu ne kadar üzücü bir durumdur. Tokat’ımız gelişen bir şehir olup kent vizyonu çerçevesinde değişik spor alanlarında aktiviteler sürdürülmektedir. Ancak kabul edilmelidir ki spordaki lokomotif futboldur. Kentimiz hemşehrilik hukuku çerçevesinde 50 yıldan bu yana Tokatspor FK’yı yaşatmış ve bugünlere getirmiştir. Tokat Gaziosmanpaşa Stadyumu yine taraftar sesi ve nefesiyle inlemeli, Uzunburun’daki tesislerimiz antrenmanların yapıldığı, terlerin akıtıldığı formatını yitirmemelidir. Şehrimiz kent vizyonumuza denk bir düzeyde liglerde temsil edilmelidir. Şehrimizde yaşayan, nefes alan ve gurbetteki tüm Tokatlıların ve şehrimizdeki tüm spor meraklılarının ayrıca her seviyede bu şehirde söz ve sorumluluk sahibi her bireyin Tokatspor konusunda bana ne deme bahanesi bulunmamaktadır. Gelişen şehrimize kendine yakışır bir Tokat FK veya Yeni Tokatspor yeni bir ruh ve anlayışla çok görülmemelidir.

BİR YERDEN BAŞLAMALIYIZ

Bir yerden başlamalı, bir şeyler yapılmalı, 50 yıllık Tokatspor çınarı yeni bir filizle, yeni bir anlayışla tekrar kök salmaya başlamalıdır. Şehrimiz bunu kaldırabilecek maddi, insan kaynağı ve tarihi birikime sahiptir. Bu şehirde yaşayan bu şehrin evlatları bunu başarmalıdır. Adı Gaziosmanpaşa Spor Kulübü, 1969 Tokatspor, Topçamspor, Yeni Tokatspor veya Tokat FK ya da başka bir şey olsun, Tokat’ta futbol heyecanı devam etmelidir.

"Mete Bayburtlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
Şekilli Nick Güçlü Manşet Led TV Ölçüleri tokat evden eve nakliyat