takip et takip et takip et
Erbaa

23 Kasım 2019 - 572 Okunma

ŞİMDİ ÜRETİLEN KEKLİKLER 2020’DE DOĞAYA SALINACAK

Abone Ol

Erbaa Belediyesi Keklik ve Sülün Üretim İstasyonunda üretilen yaklaşık bin keklik ve sülün 2020 Haziran ayında doğaya salınacak.

Belediyenin kurduğu tesiste üretimi yapılan keklik ve sülünler 2020 Haziran ayında doğaya salınacak. 90 damızlık keklik, 150 damızlık sülün ile birlikte toplam 840 keklik ve sülünün bulunduğu tesiste üretim ve doğaya adaptasyon çalışmaları devam ediyor. Kene ile doğal yoldan mücadele amacıyla kullanılan hayvanların Haziran ayında Milli Parklar İl Müdürlüğü ile birlikte doğaya salınması planlanıyor.

Yaban hayat dengesinin bozulmasının bu çalışmaları yapmayı zorunlu kıldığını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl “Keklik ve sülünleri üretip doğaya bırakarak doğal yaşam dengesini sağlamaya çalışıyoruz. Kenelerin artışı, buna bağlı hastalıklar bir çok insanımızın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bu hayvanların kene ile mücadelede önemini biliyoruz.  Şuanda üretilen sülün ve keklikler 2020 Haziran ayında doğaya bırakılacak. Periyodik olarak bu çalışmalara devam edeceğiz.” dedi.


" ŞİMDİ ÜRETİLEN KEKLİKLER 2020’DE DOĞAYA SALINACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ŞİMDİ ÜRETİLEN KEKLİKLER 2020’DE DOĞAYA SALINACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ŞİMDİ ÜRETİLEN KEKLİKLER 2020’DE DOĞAYA SALINACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku