Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.133,05 0,09%
Çeyrek Altın 1.896,00 -0,05%
Bitcoin 431128 -0.22427%
Ethereum 31161 1.27786%
Yarım Altın 3.792,00 -0,08%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
SİBEL FERİK LAFORİZMALARI

SİBEL FERİK LAFORİZMALARI

ABONE OL
26 Eylül 2020, 09:51:19

Sevgili dostum,

       Eskiler  “özlü söz” , “öz  deyiş” falan derlerdi az sözle çok şey anlatma sanatını. Ben severim böyle az ama öz etkisi yüksek sözleri. Böyle özlü yazan dostlarımı. Sağ olsun onlarda kitaplarını yollar bana okurum. Not tutarım yazı haline getiririm. İsterim ki, güzel sözleri herkes okusun, ders alsın. Aa  senden başka beni dinleyen olmaz.  Ben de  “ söz uçar yazı kalır” diyerek  mektuplar haline getireyim dedim. Bakalım not defterimde neler var?

      Sevgili dostum,

      Sibel Ferik 2017 yılında Az Kitap’tan “Sibel’in Feys Günlükleri”ni yayınlamıştı. O’nu okumuştum o  zaman ama  yeniden yollamış ben de yeniden okuyarak not tuttum.

       “Son” diye bir cümlen var sonu gelmeyen”

      “Seni sevmek kalbimin alın teriydi”

      “Sonsuz sevgi sadakat ve güven ister”

      “Eyleme geçmeyen hiçbir sözün hükmü yoktur”

      “Bazen değmez  diyebilmelisin”

      “Bazen keşkelerin hüznü daha çok çöker yüreğimize”

      Kitap Umut’a çok vurgu yapıyor. Ben de umutlu olmayı severim. Bu kitabı imzalarken de kendini gösteriyor. “ Umut bağınız hiç sönmesin” diye imzalamış bize.

       Kitabın kapağında da  “ Unutma kalbim geçmiş mazi gelecek umuttur” diyor.

       Sevgili dostum,

       Bu gibi sözler  kitapta  fazlası ile var. İnsanı sıkmadan okutuyor  sözler kendisini.

      Sevgili dostum,

      Sibel Ferik  2020 yılında da  “ Kelimelerle Dans” adında 80 sayfalık  bir kitabını Parana yayınlarından  yayınladı. O da en az  öteki kitabı kadar güzel. O kitapta bak neler yazıyor

      “Kurnaz ve karaktersizler, güzel insanları   maddi ve manevi kullandı”

       Altına imzamı atacağım söz. Halen de kullanan sayısı artıyor. Hep affeden, hep bağışlayan insanı  saf  görüp sömürenler, o saf  gördükleri insan bir gün çok büyük tepki gösterince bu duruma   hemen kötü sözler söylerler. Bu da benim hayat tecrübem.

         Sevgili dostum,

        Yukarıdaki söz bence  80 sayfalık kitabın en  çok  etkili olan  sözü. 

         Sevgili dostum,

   Engel mi?

    Sadece kirli zihin ve yüreklerdedir.

   En büyük özür,

    Kirli zihin ve yüreklerde.

En büyük engel ise

 Buna sahip olan kişilerde”

Ve  kitaptan bir söz

“söz anlayabilene söylenir”

 Ben bu kadar   az ve öz sözden gereken dersi aldım. Sibel Hanıma  teşekkür ederim.

turan yalcin
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler