takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

17 Eylül 2019 - 09:40:35 - 608 Okunma

SEYİRCİSİZ MAÇLAR

Tokatspor’umuz 3. Ligde sahamızda oynadığımız ikinci lig maçında da grubumuzda bulunan Kızılcabölükspor’a 2-1 mağlup oldu.

Tabii ki bu manzara hiç de hoş değil. Tokatspor camiası da kulübümüzün bulunduğu bu durumuna da, Tokatspor’u yönetenlerle de, Tokat’ımızda bulunan amatör takımlardan da, Tokat’ımız da futbol oynayan tüm futbolcular da, Tokat’ımızda futbol ile ilgilenen, yönetici, futbol adamları, futbol antrenörleri, 50 yıllık bir maziye sahip olan Tokatsporlu taraftarlarımızdan da burada belirtemediğimiz daha neler neler kişilerde gerçek bir üzüntü ile karşılar bu manzarayı, hiç de hoş olmadı. Hayırlısı diyelim.

Bu manzaranın düzelmesi için neler yapılmalı, neler düşünülmeli ve neler yapılmalıdır?

Tokatspor Kızılcabölükspor maçında gözümüze takılan önemli anlara gelince,

1.Sahamızda oynadığımız son maçlarda, protokol tribünü olmak üzere stadyumumuzun diğer tribünleri hemen hemen hiçbir seyirci olmadan boş tribünler gibi bulunması bizleri sanki Tokatspor TFF tarafından seyircisiz oynama cezası ile cezalandırılmış gibi bir görüntü seyiri içinde kalıyor.

2.Takımımıza karşı olan ilgisizliğin bize göre en önemli sebebi, maç biletlerinin bu maçlara göre çok pahalı olduğundan ötürü. Bu konunun düzelmesi için, kimler kulüp başkanı ile ilişkiye girecekler bu konuyu çözümlemelidirler. Bakalım o zamanda aynı manzara ile karşılaşacaklar mı?

3.Sezon başı daha futbol sezonu gelmeden “Çözüm üretme, samimiyeti ile Tokat’ta spor üzerine deklarasyon” yayınlanan Tokatspor ve Tokat’taki spora yön  vermek için gazetesi Fatih Kılıç Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ali Çelik’in düzenlemesi ile kurulan heyette başta Valimiz Sayın Ozan Balcı, Ak Parti Milletvekillerimizden Sayın Yusuf Beyazıt, Sayın Mustafa Arslan, Sayın Özlem Zengin, CHP Milletvekili Sayın Kadim Durmaz, MHP Milletvekili Sayın Yücel Bulut, Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Erol Duyum, TSO Başkanı Sayın Ali Çelik ve Gazetesi Sayın Fatih Kılıç bir araya gelmişlerdi. Şimdi tüm Tokatspor severler soruyorlar. Bu heyetimiz şimdiye kadar takımımızın yaptığı maçlarda hiçbirisi protokol tirübünündeki yerlerini alıp maçlarımızı izlemeye gelmemişlerdir. Tokatspor’umuzun hiçbir konusuna el atmamışlardır. Belediyemizin her sezon olduğu gibi başta Plevnespor Voleybolcularına verilen iaşesini, Tokatsporlu (Bu sezonda Tokatlı futbolculardan kurulu futbolcu grubu ve Tokatlı olan teknik adamlarının bulunduğu bu topluluğa) her nedense iaşe masraflarını karşılamamaktadırlar. Bu heyet hiç olmazsa Belediye Başkanımızın yaptığı bu haksızlığa müdahale ederek konunun düzelmesini sağlamalıdırlar.

4.Takımımızın 12. Adamı konumunda bulunan taraftar topluluklarımız sayıları azda olsa onlarla beraber maçı izlemeye gelen Tokatsporlular, ellerinden geldiği kadar takımımıza tezahüratta bulunarak onları teşvik etmeye çalışmışlardır. Biz onlara buradan Tokatspor camiası adına çok teşekkürlerimizi iletiyoruz. Demek ki az da olsa vefakârlar grubumuzda varlar.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

Takımımız maça kalede Cüneyt Çelik, geri dörtlümüzün kanatlarında sağ bek Umut Eren, sol bek Sabri Can Nazlı, Stoper Birkan Yılmaz, merkezi stoper Emrah Taysi, orta saha Ali Can, tek ön liberö sağ iç Muhammet Şükrü Aslan, sol iç Serhat Kaymak, forvet hattında da sağ ön(sağaçık) Ramazan Karaca, Sol ön (sol açık) Ahmet Talha Yılmaz, santrafor Mert Yasir Yılmaz. Tertibi ile başlayan takımımız sonradan Abdulbaki Şahin santrafor, Ahmet Arı sağ ön(sağ açık), Eray Uysal sol bek mevkiinde yer almışlardır.

Rakibimizin 10 futbolcu ile kalmasına rağmen yine her zaman olduğu gibi maçın sonuna doğru yediği iki gole karşılık sonradan kaptanımız Emrah Taysin’in ceza sahasının dışından sert bir vuruşla gol atmasına rağmen üç dakika uzatılan maç da tüm çabalara rağmen 2-1 mağlup olmaktan kurtulamamıştır.

Hülasa olarak bu sezon alt yapımızdan bulunan genç futbolcularımız ile sezon başı hazırlığında bulunamayan, geçen sezon (2. Lig kadrosunda) yer alan futbolcuların hazır olmadıkları için şimdilik takımımızın daha uyumlu bir oyun oynamamasına sebebiyet verdiğinden önümüzdeki maçlarda bu futbolcularımızın daha iyi hazırlanarak takımımızla olan uyumunun da daha üst seviyeye getirilmesiyle Tokatspor’umuzun daha iyi neticeler alabileceğinin kanaatindeyiz.

Biz teknik sorumlumuz Hakan Alpay ve teknik heyetimize güveniyor. Tokatspor’umuz bundan sonraki yapacağı maçlarda da başarılar diler, sayın spor severlere saygı ve sevgi sunarız.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku