takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

8 Temmuz 2020 - 11:01:24 - 394 Okunma

Sevgili günlük…

Hayatınızda hiç günlük yazdınız mı? O gün olanları yarına taşımak için kâğıda aktardınız mı? Ya da birilerine anlattığınızda yargılamalarından korkacağınız konuları günlüğe döküp içinizi rahatlattınız mı hiç? Geçmişte koyduğunuz hedeflerinizin bugün hangi seviyede olduğunu takip ettiniz mi? Günlük tutmak birçok açıdan iyi ve geliştiricidir.

Şu sıralar çoğu insanın yaptığı gibi “Netflix” izleyip takılmak kolaydır. Ancak bu kolay şeyler size içsel tatmin vermeyecektir. Değerli ve sınırlı zamanımızla faydalı bir şey yapmamamızın nedeni, öz disiplinden yoksun olmamızdır. Ancak biraz irade gösterip her gün günlük yazdığınızda, disiplininizi güçlendirirsiniz. Hayatta hemen hemen her şeye ulaşmak için en iyi yol öz disiplini geliştirmektir.

Yazma, okuyucuyu kelimelerle ikna etmekten başka bir şey değildir. Ancak araçlarınız sınırlıdır; yalnızca bir hikaye anlatmak için kelimeleri kullanabilirsiniz. Ve kendiniz için yazarken, kendinizi kendi düşünceleriniz konusunda ikna etmeye çalışıyorsunuz. Böylece ne kadar çok yazarsanız, iknada o kadar iyi olursunuz.

Hiçbir şey, düşüncelerinizi kelimelere çevirmekten daha fazla kendinizi tanımanıza yardımcı olmaz. Kendinizi her gün yazmaya zorladığınızda, otomatik olarak düşüncelerinizin farkına varırsınız. Ve öz farkındalık, kariyer başarısını öngören en önemli becerilerden biridir.

Her gün bir şeyler yaptığınızda, o anda herhangi bir fark görmezsiniz. Ancak uzun süre yapmaya devam ettiğinizde, gelişimi göreceksiniz. Belki hayatınız düzene girecek, belki de yeni yeteneklerinizi keşfedeceksiniz

Dürüst olmak gerekirse, her gün yazmanın birçok faydası vardır. Ayna etkisi, kaygı ile başa çıkma ve yeni fikirler bulma için harika. Bunun da ötesinde, başkalarına ilham vermek veya hedeflerinize ulaşmak için yazma sanatını kullanabilirsiniz. Hadi açın bir sayfayı ve başlayın…

"Arzu Kaymak" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma codlio web tasarım ajansı
tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla