takip et takip et takip et
Gündem

5 Ağustos 2020 - 441 Okunma

SERVİS ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Abone Ol

BİLGİ OKULLARINDA YENİ DÖNEME HAZIRLIK

Milli Eğitim Bakanlığının aldığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında okulların açılacağı süreç beklenirken, okullarda yeni dönem hazırlıkları başladı. Bu kapsamda Tokat Bilgi Eğitim Kurumlarında sınıflar ve servis araçları dezenfekte edildi.

            Milli Eğitim Bakanlığı okulları açılma tarihini açıkladı. 81 ile gönderilen genelgede okulların 31 Ağustos 2020’de açılacağı, 18 Haziran 2021’de kapanacağı bildirildi. Öte yandan birinci dönem ara tatilin 16-20 Kasım 2020’de, yarıyıl tatilinin 25 Ocak-5 Şubat 2021’de, ikinci dönem ara tatilinin ise 12-16 Nisan 2021’de yapılacağı duyuruldu. Bu kapsamda okullarda yeni döneme hazırlık çalışmaları başladı. Tokat Bilgi Eğitim Kurumlarında okul koridorları, sınıflar ve öğrencilerin temas edebileceği yerler ile okul servis araçları dezenfekte edildi.

            Tokat Bilgi Okulları Servis Sorumlusu Murat Yılmaz, servis araçlarına yapılan dezenfekte çalışmalarının okulların açık olduğu süre boyunca haftada iki ya da üç kez yapılacağını söyledi. Yılmaz, “Okulumuzda 5 yıldır servis hizmeti vermekteyiz. Son model klimalı araçlarımızla kusursuz hizmet vermekteyiz. Allah nasip kısmet ederse bu sene 6’ıncı hizmet yılımız olacak. Bugün burada araçlarımızın tamamında dezenfekte işlemi yapılmakta. Bu dezenfekte işlemi pandemi sürecinde yıl boyunca haftanın iki veya üç günü devam edecek. Araçlarımızın tamamında da el dezenfektanı ve dezenfektan bulundurulacak. Ayrıca maske de bulundurulacak. Velilerimize ve öğrencilerimize sizlerin aracılığıyla bir mesaj göndermek istiyorum. Öğrencilerimiz bizler için çok kıymetli, sağlıkları da bir o akadar kıymetli. Biz Tur 2000 ailesi olarak geleceğin öğretmenlerini, cumhurbaşkanlarını, doktorlarını, mühendislerini, kısacası sevgi taşıyoruz. Konuşmamı bitirmeden önce okulumuzda canla başla emek harcayan servisçi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bize bu hizmeti layık gören Okulumuz Kurucu Müdürü Şevki Biler Hocama ve Okulumuz Müdürü Mustafa Ateş Hocama teşekkür ediyorum.” dedi.

“VELİLERİMİZİN İÇİ RAHAT OLSUN”

            Tokat Bilgi Okulları Kurucu Müdürü Şevki Biler de yaptığı açıklamada, okulda öğrencilerin sağlığı için okul sınırları içinde her türlü tedbirin alınacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

            “Yeni eğitim-öğretim yılımız bütün çalışanlarımıza hayırlı olsun. Biz Bilgi Eğitim Kurumları olarak idarecisi, eğitimcisi, hizmetlisinden bu sürece en iyi hazırlanan kurumlardan biriyiz. Biz yeni döneme hazırız Allah’ın izniyle. Her türlü kurala riayet ederek çocuklarımızın sağlığını ön planda tutarak eğitim öğretime başlayacağız. Velilerimiz bu bağlamda endişe etmesinler. Her türlü önlemimizi aldık. Yemekhanesinden servisine, sınıflarımızdan koridorlarımıza, lavabolarımıza kadar her türlü hijyen şartlarına uygun hale getirdik.”


" SERVİS ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SERVİS ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SERVİS ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku