takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

26 Şubat 2013 - 11:28:06 - 2819 Okunma

Seri galibiyetler

Tokatspor’umuz Konyaspor’un pilot takımı olan Anadolu Selçukluspor’u 3-1’lik net bir skorla yenerek sahasında 2. devrenin ikinci galibiyetini almış bulunuyor. İnşallah bu galibiyetlerimizle bundan sonraki maçlarımızı da kazanarak galibiyetler serisine başlar temennisinde bulunuyoruz.

Bu sütunda yayınlanan geçmiş yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Tokatspor’umuz geçen sezon kabus dolu günlerinin ardından nekahet devresi yaşadığı bu sezonda da Yönetim Kurulumuz doğru kararlar vererek, doğru işler yaparak takımımızı tekrar bu hasta halinden kurtarıp, eski başarılı günlerine döndürmeye çalışmaktadırlar.

Tokatspor’umuzu başta Yönetim Kurulumuz olmak üzere teknik heyetimizin de olağanüstü çalışmaları neticesinde aldığı puanlar ile puan cetvelinin üst sıralarında bir yerde bulunmaktadır. Takımımızın bu başarısı göz ardı edilmemelidir.

 

TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ

 

            Göreve geldiği ilk günden bu güne kadar takımımızın her şeyi olan spor sevdalısı Belediye Başkanımız sayın Doç. Dr. Adnan Çiçek’in yanına en az onun kadar futbolu seven, görev verildiği vilayetlerde yapmış olduğu çok faydalı işler ve bu çalışmaların kendisine kazandırdığı tecrübeler Tokatspor’umuz için büyük şans olan sayın Valimiz Mustafa Taşkesen de tüm maçlarımıza gelerek takımımızın yanında olmasıyla, verdiği maddi ve manevi katkılarıyla ilimizdeki sivil toplum kuruluşları, gerek vilayetimizin içinde gerekse dışında bulunan işadamlarımız, son zamanlarda stadyumun yolunu unutan siyasilerimizden Tokatspor’la ilgilenmelerini bekliyoruz. Bu arada Vilayetimizin Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gültekin ve Askeri birliklerimizin değerli komutanları sık sık Tokatspor’umuzun maçlarına gelerek bizlere manevi haz vermektedirler. Tokatspor camiası olarak kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

TEKNİK ANALİZLER

 

Tokatspor, Anadolu Selçukluspor maçının teknik analizine gelince, bize göre gözümüze çarpan ayrıntılar şunlardır:

1) Teknik Direktörümüz Namık Altunsoy çok yerinde bir kararlılıkla birinci devrenin son 4-5 haftasında gerek içerde gerekse deplasmanda oynadığı maçlarda başarılı neticeler alan takımımızın ilk 11’ini değiştirmiyor. Bu doğru bir karar. Mümkün olduğu kadar sakatlıklar, sarı kart, kırmızı kartın dışında başarılı olan takımımızın ilk 11’i değiştirilmemelidir.

2) Kendi öz çocuğumuz olan Teknik Direktörümüzün diğer olumlu kararları oyuncu değişikliklerinde de kendini göstermekte. Yerinde değişiklikler yaptığını gözlemledik. Maç devam ederken rakip takımın en tehlikeli oyuncusu olarak görülen 9 numaralı futbolcu Yeser’i, Alihan’ın cezalı olması nedeniyle merkezi stoper mevkiinde oynamak zorunda kalan Oğuz’u hemen eski yerine çekerek yakın markaja aldırmıştır. Takımımızın santrafor arkası mevkiinde oynayan kaptanımız Ercan ile yeni transferimiz Bilal’in değişikliği yerinde doğru bir karardı. Yeni transferimiz Bilal ilerleyen maçlarımızda bu görevde ısrar edilirse takımımızın oyununu yönlendiren bir oyuncu olabilir. Biz bu arada şunu belirtelim; Bilal bu mevki de çok bulunmadan oyundan düşen sol ileri (sol açık) Emin’in yerine getirildi. Daha sonraki dakikalarda da tek ön libero gibi oynayan Veysi oyuna alındıktan sonra orta sahamızın balansının bozulduğunu belirtelim. Bu değişikliğin takımımıza ve orta sahamıza fayda getirmediğini gözlemledik.

3) Takımımız devre arasında bir hayli transferler yaparak kadrosunu zenginleştirdi. Bu transferleri ara sıra takımımızın kendi arasında yaptığı çift kale antrenmanlarına gidip, gözlemlediğimizde çoğunun yerinde alınmış oyuncular olduğunu gördük. Takımımızın ilerleyen maçlarında lüzum hasıl olduğunda teknik direktörümüz onlara yer verecek ve tahmin ediyorum, önümüzdeki senenin ideal 11’ini de tespit edecektir. Fakat bu konuda elinde başarılı bir ilk 11 varken bu kararında da acele etmeden hareket edilmelidir.

Her ne olursa olsun Yönetim Kurulumuzun sezon başında en doğru kararı; kendi yetiştirdiğimiz, içimizden biri olan isimlerle teknik kadromuzun oluşturulmasıdır. Teknik Direktörümüz Namık Altunsoy, Yardımcı Antrenör Engin hoca, Kaleci Antrenörümüz Mehmet hocalarımızı çok başarılı buluyor, başarılarının devamını temenni ediyoruz.

Sayın spor severlere sevgi ve saygılarımızı sunarak, inşallah seri galibiyetlerimizin başlangıcının önümüzdeki maçlardan itibaren olacağını bekler, tekrar saygılar sunarız.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku