takip et takip et takip et
Gündem

8 Mart 2019 - 473 Okunma

SEMERCİ ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ YURT DIŞI EĞİTİMİ İÇİN İTALYA’DA

Tokat’ın Semerci Köyünde faaliyet gösteren Semerci Ortaokulu’nun Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında “Okuluma Dönüyorum, Geleceğimi Kurtarıyorum” projesi içerik değerlendirmesi sonucunda 94,00 puan alarak Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.

            Proje kapsamında okulda görev yapan öğretmenler; Savaş Korkmaz, Ferhat Cabar, Sinan Dobaç ve Onurcan Pehlivan “devamsızlık ve erken okul terkini azaltmaya” yönelik İtalya’nın Roma şehrinde kurs ve eğitim çalışmalarına katıldı. Okul Müdürü Sinan Dobaç yurt dışı eğitim hareketliliği ile ilgili “Öğretmenlerin kendilerini geliştirmeleri adına büyük bir fırsat olan bu proje hem öğretmenlerimize hem de köydeki öğrencilere büyük imkânlar sunulmasına vesile olmaktadır. Uygulamakta olduğumuz Erasmus+ projesi; okulumuzdaki eğitimin niteliğinin her geçen gün arttığının ve devamsızlık oranındaki azalmanın somut yansımalarıdır” değerlendirmesinde bulundu.

    

            2018 yılı personel hareketliliğinde ülke genelinde 4 bin 019 proje değerlendirmeye alındı, 166 proje hibe desteği almaya hak kazanırken, Tokat genelinde 5 proje kabul edildi.


" SEMERCİ ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ YURT DIŞI EĞİTİMİ İÇİN İTALYA’DA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SEMERCİ ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ YURT DIŞI EĞİTİMİ İÇİN İTALYA’DA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SEMERCİ ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ YURT DIŞI EĞİTİMİ İÇİN İTALYA’DA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku