takip et takip et takip et
Gündem

17 Ekim 2019 - 108 Okunma

ŞEHİTLER ANISINA ALBÜM OLUŞTURULDU

Abone Ol

Tokat Valiliği koordinesinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 1999-2019 yılları arasında şehadete ulaşan Tokatlı şehitler anısına "Tokat Şehitleri Albümü" oluşturuldu. Albümün tanıtım toplantısına katılan Vali Dr. Ozan Balcı, şehitlerin Türk milletinin ortak ruhuna işlediğini belirterek, "Şehitlerimizin acısı Türk milletinin acısıdır. Çünkü şehitlerimiz büyük fedakarlık yapmış ve milletin ruhunu temsil etmiştir." dedi.

Toplam 236 sayfadan oluşan; Osmanlı Rus ve Osmanlı Yunan, Çanakkale, Balkan, 1.Dünya, İstiklal, Kurtuluş, Kore Savaşları, Kıbrıs Barış Harekatı şehitleri isimlerinin de yer aldığı Tokatlı asker,  polis, öğretmen ve sivil şehitlerden oluşan albümün tanıtım toplantısı özel bir otelde yapıldı.

Tokat Valiliği tarafından ilki 1978-1998, ikincisi ise 1999-2019 yılları arası hazırlanan albümün tanıtım toplantısında Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir ile Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Güngör Yüce albüm ile ilgili bilgi verdi.

Daha sonra konuşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Vatan sevgisi imandan gelir” diyerek,  vatan için gözünü kırpmadan can veren bir millet olduğumuzu söyledi. Eroğlu Fırat’ın doğusunda oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı Türkiye’nin başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı’ ilişkin yaptığı değerlendirmede harekatın başarı ile devam ettiğini hatırlattı. Terör unsurlarının en kısa zamanda temizleneceğini belirten Eroğlu, Türk ordusuna muvaffakiyet diledi. Avrupa’da Türklere yönelik kara propagandaları da kınayan Eroğlu, Milli Takımımızın Fransa maçında 1-1 beraberliği ardından verdiği asker selamına yönelik tavırları da eleştirdi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, devlet, millet ve ezan uğruna canlarını veren kahraman şehitlerin anıldığını söyledi.  Barış Pınarı Harekatını gerçekleştiren kahraman Mehmetçiğe başarılar dileyen Vali Dr. Ozan Balcı,”Barış Pınarı Harekatını gerçekleştiren Mehmetçiklerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Biz de her zaman yanlarındayız.” dedi.

Türk milletinin söz konusu vatan, devlet, millet olunca bir araya gelip kenetlendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Türk milleti konu devlet, millet olunca bir ve beraber olur, tek yumruk olur. Bu da milletimizin büyüklüğünü gösterir. Türk milletini millet yapan özelliği, istikbal, istiklal, vatan ve bayrak için seve seve canını verebilme gücünü göstermesidir. Bu vatanda hür ve özgür olarak yaşıyor, varlığımızı devam ettiriyor, yarına kalma umudu taşıyorsak bunu şehitlerimize, gazilerimize, onların fedakar ailelerine, milletimize borçluyuz.  Bu büyük bir fedakarlık, bu yüksek bir duygu, yüksek bir inanç, milletin karakteridir. Malazgirt Zaferinden bu yana canlarını seve seve veren kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Şehitleri Albümü 1999-2019’un hazırlanmasında emeği geçenlere plaket ve başarı belgesi takdim ederek, teşekkür etti.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Ayhan Ocak, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, şehit ve gazi aileleri derneklerinin başkanları ile protokol mensupları katıldı.


" ŞEHİTLER ANISINA ALBÜM OLUŞTURULDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ŞEHİTLER ANISINA ALBÜM OLUŞTURULDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ŞEHİTLER ANISINA ALBÜM OLUŞTURULDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku