takip et takip et takip et
Gündem

9 Mart 2020 - 368 Okunma

ŞEHİT’İN KARDEŞİ HAYATINI ANLATTI

Abone Ol

Tokatlı şehit ailesi, engelli kızlarının ilk kitabını çıkarmasının mutluluğunu yaşadı.

Serabral Palsi hastası engelli Sevda Akdağ’ın ilk kitabı çıktı. 2017 yılında şehit olan Yakup Akdağ’ın kız kardeşi Serabral Palsi hastası engelli Sevda Akdağ, yaşadıklarını hissettiklerini bir kitapta topladı. Sevda’nın ilk kitabı doğum günü olan 8 Mart’ta okurları ile buluştu. Aynı zamanda 8 Mart Dünya Kadınlar günü olan önemli günde “Sevda’yı Yaşamak“ isimli kitap için Bölgesel Z Kütüphanede saat 14.00 da imza günü düzenlendi. Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Sevdanın annesi Gülizar Akdağ, babası Zekeriya Akdağ ve davetli misafirler katıldı.

“EVLATLARIMLA GURUR DUYUYORUM”

Çocukları ile gurur duyduğunu belirten şehit annesi Gülizar Akdağ, “Annelik özel, yılların emeğinin karşılığını aldık. Sevda beş altı yıl önce okuma yazmayı öğrendi, abisinin 2017 yılında şehit olmasından sonra yazmaya başladı. Hiç ara vermeden yazdı, kendi emekleri ile yazdı kitabını.  8 Mart Sevda’nın doğum günü, özellikle bugün imza günü olmasını istedik. Sevda hayatını anlattı, bizim anlamıyor sandığımız şeyleri anladığını kaleme dökerek kitapta birleştirdi.” Dedi.

“İNSAN İSTERSE HER ŞEYİ BAŞARIR”

Şehit babası Zekeriya Akdağ ise “Azmin başarısı, engel vücutta değildir, insan kendisini nasıl görmek isterse öyle yaşıyor. Bu bizim kendi başarımızdan ziyade kızımın başarısı çok mutlu olduğu bir gün. Bizler sadece destek oluyoruz. Hayatta olmaz diye bir şey yoktur, insan isterse her şeyi yapabilecek kapasitededir. Sevda herkesin okuması için hayatını anlatacak bir kitap yazmak istedi. İnsanların istediği zaman her şeyi yapabileceğini kanıtladı, engellilere yönelik farkındalık oluşturdu. Sevda kitabında en çok abisinin şehit olmasından sonraki hayatını anlattı. Bu vatana binlerce Yakup feda olsun. Kitap’ta büyük bir çoğunlukla abisine olan özlem var.” şeklinde konuştu.


" ŞEHİT’İN KARDEŞİ HAYATINI ANLATTI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ŞEHİT’İN KARDEŞİ HAYATINI ANLATTI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ŞEHİT’İN KARDEŞİ HAYATINI ANLATTI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku