takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

2 Mart 2020 - 10:36:33 - 235 Okunma

ŞEHİTİMİZ VAR TOKAT, VATAN SAĞ OLSUN

“Ölüme” Düğüne Gider Gibi Giden Şehitlerimizin Ruhu Şâd Mekânları Cennet Olsun.

                Vatan diye benimsenip yurt edinilen topraklar namustur, onurdur, yârdir, sevgilidir. Türk Milleti, yurt tuttuğu bu toprakları kutsal bilip, adalet ve faziletini kaybetmeden onuruyla yaşamıştır.

Ülkenin yokluk ve sefalet içerisinde kıtlıkla boğuştuğu yıllarda, kim olduğunu dahi bilmediğimiz milletler (İngiliz, Fransız, Anzak, İtalyan, Ermeni, Rus vs.) ülkemize dört bir yandan saldırmış, kimi Şahin beyden, kimi Sütçü İmamdan, kimi Nene Hatundan, kimi Şerife bacıdan, kimi yürümeye takati kalmamış ihtiyarlarımızdan, kimi çocuklarımızdan, kimi gençlerimizden tokat yemiştir.

                Bizim güzergâhımız yokluktur, sefalettir orta Asya bozkırlarıdır. Ecdadımız oralardan Anadolu’ya gelirken hiçbir mazlumun canına, malına, ırzına zarar vermemiştir.

                Ama bugün bizlere insanlık dersi vermeye kalkışan, kendilerini medeni millet sayan gözü aç milletlerin üstünde, Kenya, Kongo, Tanzanya, Güney Afrika, Angola, Raunda, Moritanya, Senegal gibi birçok ülkenin çocuğunun, hayvan gibi pazarlayarak köle ettikleri masum insanlarının ahı vardır. Her zenginliklerinin içinde kan vardır, kin vardır, gözyaşı vardır.

                Türk milleti için vatan her şeyin üstündedir. Namustur, onun üstünde kem gözler dolaştığında hastamız yatağından kalkar, yaşlımız dirilir, analarımız kucağındaki çocuğunu bir kenara bırakır.

Türk Milleti istiklaline kavuşana kadar boğazından lokma geçmez. Kazağını verir, çorabını verir, hayvanını verir, çocuğunun rızkını verir, gerektiğinde çekinmeden canını verir. Kars’tan, Ağrı’dan, Tokat’tan Yozgat’tan, Sivas’tan, Kilis’ten, Kerkük’ten, Kastamonu’dan, her yerden binlerce genç anasını, babasını, çocuğunu, eşini bırakarak cepheye koşar.

                Herkes bilir ki en büyük sevgili vatandır. Şehitlik en yüksek mertebedir. Yüce Allah bizimledir. Elbette ki bu düşüncelere sahip inançlı ve asil milleti kimse bölemez, hatta bu vatanın üstünden art niyetli kuş bile uçamaz.

                TÖREDİR Yüce Milletimizin bütün fertleri töremiz gereğince hassasiyet gösterip, Ordu sefere çıkınca, tüm olumsuz eleştirilerin yerini sükûnete bırakıp, ordumuzun ve şanlı askerimizin moralini bozacak eleştirilerden kaçınır.

İnsan büyür beşikte

Mezarda yatmak için

Kahramanlar can verir

Yurdu yaşatmak için.

Mekanları Cennet olsun..

"İhsan Genç" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku