takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

24 Şubat 2019 - 14:38:10 - 33 Okunma

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DİKKATİNE

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DİKKATİNE

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan memleketimize Tokat’ımıza hoş geldiniz. Çeşitli vesilelerle Tokat’ımızda yapılan toplantılara iştirak etmek maksadıyla Tokat’ımıza teşriflerinizde tüm Tokatlılar Cumhurbaşkanımızı yakından görmek tanımak ülkemizi ilgilen önemli meselelerde verdiğiniz mesajları anlamak için her defasında büyük kalabalıklar oluşturarak toplanıyorlar.            

Sayın Cumhurbaşkanımız sizin de sporcu kimliğinizi bildiğimiz için Tokat’ımızın sporunu ilgilendiren bir konuda açıklamalarda bulunmak sizi bilgilendirmek istedim. Bu sebeple her zamanki gazetemizdeki köşemde bu yazı dizisini hazırladım. Evvela size kendimi tanıtmak isterim. 1938 Tokat doğumlu ilkokul, ortaokul, lise öğrenimlerimi Tokat’ımızın tarihi okullarında ilkokul Gazipaşa, Orta ve Lise Gaziosmanpaşa Lisesinde tamamladım. Üniversite tahsilimi de İstanbul Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünde (1957-1962) tamamlayarak Coğrafya Öğretmeni olarak Tokat GOP Lisesinde (1962-1987) yıllarında Coğrafya öğretmeni olarak görev yaptım. Spora bir hassa futbola düşkünlüğüm sebebi ile talebelik yıllarımda faal futbolcu, öğretmen olduğum yıllarda da teknik direktör olarak lise, Tokatspor, Turhalspor, Ankara Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Muhafız Gücü takımında futbol antrenörü olarak görev yaptım.

Muhafız Gücü Futbol Antrenörü olarak 1970 yılında Türkiye amatör futbol şampiyonu olduk. Askerliğimden sonra tekrar memleketime dönerek Tokatspor’da, Turhalspor’da çeşitli yıllarda teknik direktör olarak görev yaptım.

Sayın Cumhurbaşkanımız size Tokatlı futbol adamı olarak Tokat’ımıza yapılması için talimat verdiğiniz futbol stadı yeri için yardım ve önerilerinizi istiyorum. Stadyumun yerini tespit etmek için Ankara’dan gelen heyet yaptığı incelemelerde stat yerini Belediyemizin ısrarla şehrin dışında hiç önemi olmayan mevkilerde yapılması isteğine karşılık heyet stadyumun eski yerine yapılmasını hem maddi hem de en uygun bir yer olarak Gaziosmanpaşa Stadyumunun yerine yeni stadyumun yapılmasını uygun olabileceğini bildirmelerine rağmen hala bugünlere kadar yer için kesin bir tespit yapılamamıştır. Bugünlerde de şehrin çöplük alanının karşısındaki bir yer önermeye çalışılıyor. Şayet mutlaka bu stadyumun şehrin dışında olması arzu ediliyorsa eski sigara fabrikasının yeri her türlü tesis yapmak için en uygun bir yer olarak duruyor. İlgililer sigara fabrikasının bu yerinin ortakları arasında mahkemelik bir durumdan dolayı sıkıntılar olduğu var diyor. Hâlbuki devletimiz halkımıza bu güzelliği sunmak için her türlü engeli aşacağı inancındayız. Şayet sigara fabrikasının yeri olamıyorsa GOP Stadının eski yerine yeni stadımız yapılmalıdır. Ankara 19 Mayıs stadının yerine, İstanbul Dolma Bahçe stadının yerine yapılan yeni statlar şehirlerin göbeğinde bulunuyor. GOP Stadının yerine yapılacak yeni stadımızın konumu itibari ile etrafında Novada Alışveriş merkezi, Tokat Belediyesi tarafından yapılan ve şehre canlılık kazandıran Kanal Tokat gibi şehrin güzelliklerine bir güzellik katmış olur. Böylelikle halkımızın da yeni yapılan stadımıza oynanacak futbol maçlarına alakalarını daha fazla sağlamış olacağı kanaatindeyiz. Yeni stadyumumuzun kapalı tribününün ana caddeye bakan alt katlarında da yapılacak iş yerleri dükkânlar sporumuzun kalkınması bakımından ek gelir sağlamış olur.  Şehrimizden uzak yerlere yapılacak böyle bir statta kurulacak ticari merkezler halk tarafından değerlendirilemeyeceğini de düşünmemiz lazım. Hülasa Sayın Cumhurbaşkanımız spor ile yakından ilgilendiği için bu stat yeri hakkında olumlu düşüneceği kanaati ile sayın sporseverlere saygılar sunarız.

 

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku