takip et takip et takip et
Spor

4 Eylül 2019 - 378 Okunma

SATRANÇ SOKAKLARA TAŞINDI

Abone Ol

Türkiye'de 81 ilde 5'incisi "Sokakta Satranç Var" etkinliği kapsamında Tokat'ta dört bir yanda satranç oynanıyor.

Türkiye’de 81 ilde 5’incisi “Sokakta Satranç Var” etkinliği kapsamında Tokat’ta dört bir yanda satranç oynanıyor.

Türkiye Satranç Federasyonundan (TSF) tarafından “Sokakta Satranç Var” etkinliğinin 5’incisi 2-8 Eylül tarihlerinde 81 ilde gerçekleştiriiyor. Projeyle satranç kültürünün tüm yurda yayılması amaçlanırken, etkinlikte  satranç, parklara, meydanlara, plajlara, piknik alanlarına, bahçelere, dağlara, ormanlara, tarihi ve kültürel mekanlara taşınıyor.

Tokat’ta çeşitli mekanlarda yapılmaya başlanan satranç etkinliğine ilişkin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “2- 8 Eylül 2019 tarihleri arasında, tüm Türkiye genelinde, sokakta satranç var sloganıyla bir etkinlik düzenleniyor. Bu etkinlik çerçevesinde, Tokat gençlik Spor İl Müdürlüğü de, 2 Eylül’den başlamak üzere, 8 Eylül akşamına kadar Tokat’ın tüm sokaklarında Satranç oyununu yaygınlaştırmaya çalışacak. Halen Tokat’ın dört tarafında devam eden etkinliğin amacı ,satranç sporunu sevdirmek ve gençleri, çocukları kötü alışkanlıklardan korumak. Spor Tokat bünyesinde etkinliği tüm Tokat’a yayan gençler, çevrelerinden de olumlu tepkiler alıyorlar.” denildi.


" SATRANÇ SOKAKLARA TAŞINDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SATRANÇ SOKAKLARA TAŞINDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SATRANÇ SOKAKLARA TAŞINDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku