takip et takip et takip et
Manşet

14 Kasım 2019 - 239 Okunma

SARIYAZI SU KAYNAĞI TARIM TOKAT’TA KULLANILACAK

Abone Ol

Niksar’ın Sarıyazı köyünde sondaj çalışmalarına başlanan jeotermal su kaynağının Tarım Tokat projesi kapsamında fide üretiminde ve seracılıkta kullanılacağı belirtildi.

Niksar’ın Sarıyazı köyünde haziran ayında başlanan sondaj çalışmaları sonucu yaklaşık 1000 metreden çıkarılan 54,5 derece sıcaklığında 62 lt/sn debili jeotermal su kaynağını yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, jeotermal suyun çıkarılmasında emeği geçenleri tebrik etti.

Çıkarılan bu jeotermal suyun, 2016 yılında 54,2 derece sıcaklıkta 30 litre debisi bulunan jeotermal su ile birlikte Tarım Tokat projesi kapsamında fide üretiminde ve seracılıkta kullanılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu suyun çıkartılmasında emeği geçen herkesi, kutluyorum. İnşallah memleketimize, milletimize hayırlı olur. Jeotermal suların gerek fide üretim merkezi, gerek seracılık, gerekse termal kaplıca gibi alanlarda kullanımı yaygın. Bu kaynakları memleketin ve milletin refahı için kullanacağız. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

İnceleme gezisinde Vali Dr. Ozan Balcı’ya Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tarım Tokat proje ekibi ile ilgililer eşlik etti.


" SARIYAZI SU KAYNAĞI TARIM TOKAT’TA KULLANILACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SARIYAZI SU KAYNAĞI TARIM TOKAT’TA KULLANILACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SARIYAZI SU KAYNAĞI TARIM TOKAT’TA KULLANILACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku