takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

21 Şubat 2020 - 09:40:25 - 469 Okunma

ŞANSSIZ TOKATSPOR

Tokatsporumuz 2 sezondur sürdürdüğü tüm senaryolarla beraber serüvenine devam ediyor. Bu hafta da hemen hemen takımımız gibi süper ligde top koşturan düştüğü girdaptan kurtulmak için adını 52 Orduspor FK olarak değiştiren takıma 2-0 mağlup oldu.

Tokatspor A.Ş – 52 Orduspor FK maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince:

1) Her iki takımın oynadığı bu maç bizlere geçmiş sezonlardaki Orduspor-Tokatspor maçını anımsatıyordu. Rakibimizde görevli olan eski Tokatsporlu Dursun Karamustafa (Baba) tribünlerde de olsa maçı takip eden şahsımla (bir zamanların Ercan Hocasıyla) sanki karşı karşıya maç yönetiyor gibi koca bir tarihi bizlere anlatıyorlardı. Hey gidi günler hey diyelim.

2) Her nedense protokol tribününün manzarası son oynanan maçlara nazaran daha ilgi çeken bir konumdaydı. Protokol tribününün eski müdavimlerinden şahsım, eski Tokatspor Başkanımız Ömer Faruk Altuntaş, Spor İl Müdürümüz ve yardımcıları, rakip takımın yöneticileri, TFF görevlileri, eski Spor İl Müdürümüz Vejdi Ayça, İl Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu,  Tokatsporun eski futbolcusu, kaptanı ve yöneticisi Halis Sağlam, TÜFAD Başkanımız Ethem Canikli, protokolün yan bölümünde de genç futbolcularımızın anne ve babaları akrabaları bulunuyordu. Ailelerin yaptıkları tezahüratları dikkati çeken bir nitelikteydi. Hadi bakalım 3. Ligde gemi kalkmak üzere. Bundan sonra ne olacak hep beraber göreceğiz, haydi hayırlısı diyelim.

3- Takımımızın 12. Adam konumundaki taraftar topluluklarımız artık maçlarımıza gelmez oldular. Bizim gibi 52 Orduspor FK’nın da peşinden gelen taraftarı yoktu, bu durum iki kulüp açısından da hiç de iyi bir not değil.

4) Bu arada 52 Orduspor FK’da gözümüze takılan en önemli gelişmeyi belirtmeden geçemeyiz. Son zamanlarda iyiden iyiye Ordu’da sahipsiz kalan Kulüpte, Orduspor Süper Ligde iken şaşalı devirlerinde başkanlık yapan sayın Şükrü Bodur’un tekrar kulüp başkanlığına gelmesi ve Orduspor Süper Lig’de iken de spor direktörü olan Kara Mustafa’yı tekrar göreve getirerek sahiplenilmeleri güzel gelişmelerdi. İnşallah Tokatsporumuzda da birileri kulübü sahiplenir diyelim.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

Orduspor, Ordu’daki büyük ilgisizlikle yapılan idari hatalar yüzünden kaybolmuş, yerine 52 Orduspor FK olarak ortaya çıkmış. Orduspor bu sezon Tokat’ımıza gelen en iyi olmayan takımlardan biriydi. Takımımızın çok önemli futbolcularından bazıları cezalı (Hüseyin Sapsağlam, Ahmet Taha Yılmaz) şimdiye kadar daha henüz kalıplaşmamış bir türlü kadrosu olmadığı için 52 Orduspor’un dördüncü hakem gibi sahada dolaşan bir futbolcusunun birinci devrenin maçın son dakikasında arka arkaya iki gol yiyerek mağlup olmaktan kurtulamadı. Bu olayda Tokatspor için şanssızlık olarak nitelendirilebilir.

Hülasa, bundan sonra ne yapmalıyız, nasıl bir yol izlemeliyiz diye Tokatspor ile ilgili konulara kafamızı yorup önümüzdeki sezon neler yapılmalı diye düşünülmelidir.

50 yıllık futbolcu, teknik adam, dernek başkanı, zaman zaman da Türkiye’nin üst seviyeli futbol adamları ile birlikte olup aldığı tecrübelerimizin ışığı altında şimdilik vereceğimiz bilgileri şöyle sıralayabiliriz.

Bir defa Tokatspor’umuzun alt kümelerde olduğundan etkilenmeyip bilakis Tokatlıların çoğunluğunun içinde bulunduğu teknik adam ve futbolcu grubu bunu Tokatsporun miladı kabul edip tekrar Tokatspor’umuzun kurulduğu yılda olduğu gibi hiçbir yere bağlı olmayan (A.Ş. şirket vs) bir takımını şöyle veya böyle teşkil edilerek sabırla bekleyip Tokatsporumuzu istenilen üst liglere daha sağlam adımlarla yürüyerek gelinebilir. Bu husustaki olayları şimdiden neler yapılabileceğini olayların gidişine göre bakılıp o zaman yapılması lazım olan fikirlerimizi Tokatspor kamuoyuna aktarırız.

Hemen evvela şunu yapmalıyız. Tüm birimlerimizin birlikte hareket etmesi gerekli. Hemen kulağımıza gelen sevindirici bir duyum da Tokat’a yapılması düşünülen futbol sahamızın eski yerine yapılmasının en doğru düşünce olduğunun kabullenilmesidir. Bu stadın Devlet Su İşlerine bakan tribünlerinin altlarına yapılacak olan dükkan ve iş yerlerinden gelecek olan gelirlerin de Tokatspor’a mali bakımdan faydası olacağı kanaatindeyiz. Bu gelirleri Belediyemiz uhdesinde toplayarak Tokat Belediye Spor olarak hayatını devam ettirebilir. Bu arada son günlerde sayın Valimiz Ozan Balcı ve Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu’nun Tokatlı futbolcularımızın çoğunlukta bulunduğu kulübümüze yaptıkları yardım için de tüm Tokatsporlular kendilerine çok teşekkür ediyorlar.

Tokatsporumuzun bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansı ile beraber olması dileği ile başarılar diler, sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku