takip et takip et takip et
Gündem

16 Eylül 2020 - 291 Okunma

SANAYİ SİTESİNE KIRAL BAŞKAN ADAYI

Abone Ol

BURHAN KIRAL SANAYİ SİTESİ BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU

İş insanı Burhan Kıral, S.S. Küçük Sanayii Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Burhan Kıral, 17 Eylül 2020 tarihinde yapılacak olan Küçük Sanayii Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığına aday olduğunu kamuoyuna duyurdu. Dün Burçak Cafe’de düzenlenen basın toplantısında ekibi ile birlikte açıklamalarda bulunan Kıral, seçilmesi durumunda, şeffaflık ilkesiyle hareket edeceklerini belirterek “Biz seçildikten sonra kesinlikle şeffaf bir ilkemiz olacak, bunu özellikle üstüne basa basa söylüyorum. Öncelikle sanayi kooperatifinin mevcut üyelerinin yaşadığı aksaklıklar var, şuanda kimin üye olduğunu bile bilmiyoruz. İlk üyelerimizi belirleyeceğiz daha sonra şeffaflık ilkesiyle mevcut gelirlerimizi kontrol edip ne gibi faaliyetler yani sanayi kooperatifinin haklarını nasıl savunacağımızı ilerleyen günlerde göreceğiz. ” dedi.

Kamuoyunun talebi ile aday olduğunu belirten Kıral, üyelerin haklarının gasp edildiğine inandığını ve bu sorunu çözmek için hareket ettiklerini belirterek, “burada sanayii sitemizin olağan genel kurulunda başkanlığa adaylığımı, değerli medya mensubu ve kıymetli Tokat halkı ile birlikte sanayimizin, hizmete layık, hak ve adalet ile şeffaflık ilkesi gözetilerek, tüm sorunlarımızın üstesinden gelecek yönetim kurulunu tanıştırmak için toplanmış bulunuyoruz. Adı; Eski S.S. Küçük Sanayii Sitesi Yapı Koop. olsa da, geçmişte sanayiimize hizmetleri ile takdir toplayan, Mustafa Balcı, Gürcan Özbek, Turan Ayyıldız, Ahmet Daldal ve Saadettin İmer ; eski başkanlarımızdan gerçek dünyaya intikal edenlere Allah’tan rahmet, halâ yüreği bizimle atan abilerimize sağlıklı uzun ömürler dileyip, vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, Şeffaflık , Hak ve Adalet ilkesi ile yola çıktığımız, yeni yönetim kurulu ile, abilerimizin bıraktıkları mirası layıkıyla gelecek nesillere taşımak düşüncesi ile bu kutlu yola çıktık.” şeklinde konuştu. 

AÇIKLAMA SONRASINDA SORU – CEVAP KISMI

Kıral, açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. ‘Şimdiye kadar aday olmayıp, bu seçimde aday olma ihtiyacını neden hissettiniz? Amacınız nedir?’ sorusuna Burhan Kıral, “Kamuoyunun ve Sanayii sitesinin değerli esnaflarının, özellikle son 3 yıldır var olmaya başlayan, baskısı, talebi ve haksızlığa artık tahammüllerinin kalmadığını görmek, yeni yönetimin bu kutlu yola çıkmasının başlıca sebebidir. Amacımız; şeffaflık ilkesi, hak ve adaletli yönetim anlayışı ile sanayi esnafımızın hak ettiği ne varsa haklarını korumak, kollamak ve mevcut işlerini gelişen ve değişen dünya standartlarına nasıl taşıyabiliriz olacaktır.” şeklinde cevap verdi.

Mevcut yönetim hakkındaki olumsuz düşünceler gerek medyada gerekse halk arasında yazılan ve söylenen konular hakkında neler düşünüyorsunuz? sorusuna, Kıral, “makam aracı, hesabı verilemeyen bilançolar, kira gelirlerinin akıbeti, yönetim kurulunun işlevselliğini kaybetmesi, sanayii esnafımızın hizmet alamaması gibi birçok konuda söylentiler var. Görev bize layık görülüp hizmete başladığımız andan itibaren şeffaf yönetim anlayışı içerisinde bu söylentilerin doğruluğunu ve yanlışlığını tüm kamuoyu ile ve şeffaf yönetimin anlayışımızı değerli kooperatif ortaklarımızla da paylaşacağız.” ifadeleriyle açıklık getirdi.

Programın devamın soru ve cevap kısmı şöyle oldu:

*YENİ SANAYİİ SİTESİ KOOPERATİFİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

Kıral, “Sonuna kadar destekçisi ve takipçisi olacağız, değerli iş ortaklarımızın menfaati doğrultusunda elimizden geleni yapacağız, eski ve yeni sanayii yönetimi birlikte hareket ederek, en mükemmel sanayii sitemizin ortaya çıkması için çalışacağız.”

*YÖNETİM KURULUNUZ KİMLERDEN OLUŞUYOR BU KONU DA NELERE DİKKAT EDEREK YÖNETİM KURULUNU OLUŞTURDUNUZ?

Kıral, “Bize gelen son verilere göre 1200 olan üye sayısı 999’a düştü, her biri bu yönetimin bir parçası, biz sadece ortaklarımızın haklarını en adaletli şekli ile savunabilmek ve kendilerine en kaliteli hizmeti verebilmek için, hepsi kendi meslek dallarında sevilen sayılan geçmişte hiçbir şaibesi olmayan isimlerden oluşmaktadır.”

* KAZANDIĞINIZDA NELER OLACAK?

Kıral, “Seçim sonrasında görev bize layık görüldüğünde, fesih işlemleri için çalışmalara başlayacağız. Çalışmalarımızı tüm şeffaflığı ile değerli ortaklarımız ile paylaşacağız. Adalet ve şeffaflık ilkemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Değerli ortaklarımızın haklarını en adil şekli ile koruyarak hareket edip her konu da kendilerini bilgilendireceğiz. Genel sorunlar hakkında tüm bilgilere sahibiz, kamera sisteminin çalışmaması, aşırı yağmurlarda göle dönen bloklarımız, trafik sorunumuz, isyerlerinin fiyat anlamında gerçek değerinde gözükmemesi, kira gelirlerinin durumu gibi. Bu konuların tamamını önceliklendirdik. Sırası ile her bir sorunumuzu hep birlikte çözüme kavuşturacağız.”

*SEÇİM PERŞEMBE GÜNÜ, ADAYLIĞINIZI NEDEN GEÇ AÇIKLADINIZ?

Kıral, “Hazirun listesini yenilemedikleri için listede değişiklik yaptıkları için şimdiye kadar, net bir listeyi hâlâ çıkartmıyorlar. Benim de listeye girmem önceki gün itibariyle gerçekleşti. Normalde geçen ayın 15’i itibariyle hazırlıklarımızı yapmıştık ama beklettikleri için listeye girdikten sonra biz açıklama gereği duyduk. Gecikme sebebimiz bu.”

*NEDEN ADAY OLDUNUZ?

Kıral, “Yapı kooperatifi 60’lı yıllara dayanıyor. 60’lı yıllardan beri mevcut başkanlarda değişiklikler sağlandı. Şu anki mevcut Fehmi Başkan 16 yıldır bu süreyi fazlasıyla doldurdu ve mevcut başkanlığını devam ettirmek istiyor.  Biz de yenilenmesi tarafı olduğumuz için kamuoyunun da baskısı, artı sanayideki çok sesli şekilde duyulan olumsuzluklar sonucunda biz aday olma ihtiyacı duyduk. Biz olmasak dahi başka adaylar da çıkacaktı. Bizim hızlı davranmamızdaki sebep süre üç gün, listede kimsenin yazılı olmamasından dolayı biz çıktık.”

* EN BÜYÜK SORUN NEDİR?

Kıral, “Birçok eksiklik var artı üzerine ilaveten bizim yıllık 800 milyar lira kira gelirimiz var. Gelir 800 milyarken gider 800 milyar olarak çıkıyor ama bunun açıklamasını yaptıklarında altta total olarak 800 bin lira harcanmıştır ibaresini alıyoruz. En büyük eksiklik kira gelirlerinin üyelere dağıtılmaması, üyelerin haklarının gasp edildiğine inanıyoruz. O yüzden en büyük aksaklık olarak bunu görüyoruz ve bunu gidereceğimize inanıyoruz. Tamamen şeffaflık ilkesiyle hareket edeceğimizi ilerleyen günlerde yapacağımız duyurularla açıklayacağız.” diyerek konuşmasını tamamladı.

“SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ HER GEÇEN GÜN DAHA ÖNEM KAZANIYOR”

Sonrasında bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Adayı Murat Serhan Topbaş ise “Sivil toplum örgütleri her geçen gün daha önem kazanıyor. Burada da binin üzerinde üyesiyle hali hazırda faaliyetleri devam eden bir Küçük Sanayi kooperatifimiz var. Burada daha iyi hizmet verebilmek ve yeni sanayinin yapımıyla ilgili daha destek olacak faaliyetlerde bulunmak düşüncesiyle biz de aday olduk. Bir de önümüzde bir fesih süreci var. Yeni sanayinin gerçekleşmesine müteakip mevcut sanayi sitemiz fesih edilecek ve burada yeni bir kentsel dönüşüm projesi uygulanacak. Burada da üyelerimizin genel kanaati, haklarının korunması, sahip çıkılması talepleri var. Bizde makamlar mevkiler geçici, değerli arkadaşlarımız 15 yıldır hizmet ediyorlar artık yoruldukları göze batmaya başladı. Tepkiler o yönde. Bize büyük bir teveccüh gösterilince hayırlısı olsun diyerek yola çıktık.” İfadelerini kullandı.


" SANAYİ SİTESİNE KIRAL BAŞKAN ADAYI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SANAYİ SİTESİNE KIRAL BAŞKAN ADAYI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SANAYİ SİTESİNE KIRAL BAŞKAN ADAYI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku