takip et takip et takip et
Gündem

18 Şubat 2020 - 194 Okunma

SANAYİ İŞLETMELERİNE YILLIK İŞLETME CETVELİ UYARISI

Abone Ol

Tokat Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce, sanayi işletmelerine yıllık işletme cetveli uyarısı yapıldı.

            Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’na göre sanayi sicil belgesi alan işletmelerin, yıllık işletme cetveli verme zorunluluğu olduğunu bildirdi.

            Sanayi Sicil Belgeli kuruluşların, 2019 yılı faaliyetlerinin yer aldığı yıllık işletme cetvellerini tanzim ederek, 30 Nisan 2020 günü mesai bitimine kadar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda vermeleri gerektiği belirtilen açıklama şöyle oldu:

            “Bilindiği üzere işletmeniz İl Müdürlüğümüzden 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu kapsamında Sanayi Sicil Belgesi almış bulunmaktadır.

            İşletmenize ait 2019 yılı Yıllık İşletme Cetvelini  en geç 30 Nisan 2020 tarih mesai bitimine kadar İl Müdürlüğümüze vermeniz gerekmektedir.

            Yıllık İşletme Cetvelinizi “https://sanayisicil.sanayi.gov.tr’’ internet adresini tıklayarak açılan sayfada TC Kimlik no ve e-devlet şifresi ile sisteme girilerek yıllık işletme cetveli menüsünden 2019 yılını seçerek verebilirsiniz.

            Bakanlığımızın sitesinde meydana gelebilecek problemlerden dolayı bilgilerin girilememesi durumunda yıllık işletme cetveli formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulduktan sonra imzalı ve kaşeli olarak bir dilekçe ekinde İl Müdürlüğümüze gönderebilirsiniz..

            2019 yılına ait Yıllık İşletme Cetvellerini zamanında (30 Nisan 2020 tarihi mesai bitimine kadar) vermeyen işletmelere kanunun 9 ncu maddesine göre 1586 Türk Lirası idari para cezası uygulanacaktır.

            İşletmenizin cezai müeyyideye maruz kalmaması için yukarıdaki bilgilere göre gereken işlemlerin yapılması gerekmektedir.


" SANAYİ İŞLETMELERİNE YILLIK İŞLETME CETVELİ UYARISI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SANAYİ İŞLETMELERİNE YILLIK İŞLETME CETVELİ UYARISI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SANAYİ İŞLETMELERİNE YILLIK İŞLETME CETVELİ UYARISI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku