takip et takip et takip et
Tokat Haberleri

14 Ocak 2020 - 247 Okunma

SANAYİ İŞLETMELERİNE YILLIK İŞLETME CETVELİ UYARISI

Tokat Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce, sanayi işletmelerine yıllık işletme cetveli uyarısı yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’na göre sanayi sicil belgesi alan işletmelerin, yıllık işletme cetveli verme zorunluluğu olduğunu bildirdi.

Sanayi Sicil Belgeli kuruluşların, 2019 yılı faaliyetlerinin yer aldığı yıllık işletme cetvellerini tanzim ederek, 30 Nisan 2020 günü mesai bitimine kadar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda vermeleri gerektiği belirtilen açıklama şöyle oldu:

” (https://sanayisicil.sanayi.gov.tr) adresinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne girerek işlemlerinizi yapınız. Yıllık İşletme Cetvelinde yer alan uyarıları okuyunuz. Son günlerde yapılan yoğun girişler nedeniyle sorun yaşamamanız açısından işlemlerinizi son güne bırakmamanız önem arz etmektedir.

Sistem 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Gün içinde yaşanabilecek yoğunluk sebebiyle mesai saati dışında da (Hafta sonu dahil, evinizden, işyerinizden) Yıllık İşletme Cetveli girişi yapabilirsiniz.

Yıllık İşletme Cetvelini doldurduktan sonra “İL MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDER” butonunu kullanarak, gönderme işlemini tamamlayınız.

Gönderme işlemi yapılmaz ise Yıllık İşletme Cetveli verilmemiş sayılacağından, mutlaka gönderme işlemini tamamlayınız. Yıllık İşletme Cetvelini göndermeniz durumunda bu uyarıyı dikkate almayınız.

Destek için 09.00-17.00 saatleri arasında 444 61 00’ı arayarak ilgili ilin plaka numarasını kodlayıp ulaşabilirsiniz.”


" SANAYİ İŞLETMELERİNE YILLIK İŞLETME CETVELİ UYARISI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SANAYİ İŞLETMELERİNE YILLIK İŞLETME CETVELİ UYARISI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SANAYİ İŞLETMELERİNE YILLIK İŞLETME CETVELİ UYARISI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku