takip et takip et takip et
Merkez

4 Şubat 2021 - 261 Okunma

Sahipsiz Hayvanlar İçin Türkiye’de Bir İlk!

Abone Ol

Türkiye’ye örnek olacak Tokat İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulması kararı Resmi Gazetede yayımlandı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan imzalı 3474 numaralı üst yazısında; “Tokat İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulmasına, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 4’üncü maddesi gereğince izin verilmiştir.” denildi. 

Tokat’ta sahipsiz hayvanların en iyi şekilde korunmasını sağlamak amacıyla Valiliğimiz koordinesinde tüm belediyeler ve İl Özel İdaresi ile Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği kuruldu.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat merkez, ilçe, belde ve köylerde sahipsiz hayvanlarının en iyi şekilde korunması ve her türlü mağduriyetlerinin önlenmesi için 3 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararla Türkiye’de tek ve örnek olan Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulduğunu söyledi. 

Tokat’ta hayvanları önemsediklerini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ”Bizler Tokat’ta hayvanlara dostuz, hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının ve hastalıklarının tedavi edilmesi için çalışıyoruz. Belediyelerimiz ve İl Özel İdaremizle sahipsiz hayvanların yanındayız. Memleketi sevmek, börtüsüyle böceğiyle, dağıyla taşıyla, florası faunasıyla, insanıyla hayvanıyla beraber sevmek demek. Hayvanlara merhamet etmeliyiz. Onlar bizim hayatımızın vazgeçilmez parçaları. Sahipsiz hayvanları korumalıyız ve sahip çıkmalıyız. Kolu kanadı kırık bir hayvan olmamalı. Biz Tokat’ta ayrıca yaralı hayvanlarımız için hayvan ambulansı dizayn ettik ve yine il Özel idaresi’nden yaralı hayvanlarımızın tedavisi için bütçe ayırdık. Hayvan ambulansımız 7/24 hizmette.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti. 


" Sahipsiz Hayvanlar İçin Türkiye’de Bir İlk! konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Sahipsiz Hayvanlar İçin Türkiye’de Bir İlk! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Sahipsiz Hayvanlar İçin Türkiye’de Bir İlk! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku