takip et takip et takip et
Gündem

12 Aralık 2019 - 560 Okunma

SAĞLIKTA ADLİ UYGULAMALAR VE YASAL SORUMLULUKLAR

Abone Ol

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Kariyer Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Öğrenci Hemşireler Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Sağlıkta Adli Uygulamalar ve Yasal Sorumluluklar” paneli gerçekleştirildi.

Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen panele, TOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacı Ömer Ateş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hacı Ahmet Sümbül, TOGÜ Kariyer Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

TOGÜ Kariyer Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacı Ömer Ateş tarafından açılış konuşmaları yapıldı. Konuşmalar sonrasında Sağlık Bilimleri Fakültesi Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Medine Koç’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen ve 2 oturum şeklinde yapılan panelin ilk oturumunda, TOGÜ Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Eren, “Adli Tıp Nedir?” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Adli Tıp’ın çalışma alanlarını, zorluklarını ve önemini anlattı. Sonrasında TOGÜ Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Çetin, “Örnek Olgular Üzerinde Malpraktis” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Panelin 2. oturumunda Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Çetin, “Ötenazi Nedir?” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Panelin son konuşmacısı olarak TOGÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Yönetimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Esra Çaylak Altun tarafından, “Uygulama Alanlarında Öğrenci Sorumlulukları” konulunu sunumunu gerçekleştirdi. Altun, öğrencilerin stajlarında neler yapmaları gerektiği, hasta ve hasta yakınlarına karşı tutumları, dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler verdi.

Panel sonrasında panelistlere teşekkür belgeleri takdim edildi.


" SAĞLIKTA ADLİ UYGULAMALAR VE YASAL SORUMLULUKLAR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SAĞLIKTA ADLİ UYGULAMALAR VE YASAL SORUMLULUKLAR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SAĞLIKTA ADLİ UYGULAMALAR VE YASAL SORUMLULUKLAR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku