takip et takip et takip et
Gündem

14 Ocak 2020 - 199 Okunma

SAĞLIK ÇALIŞANLARI, TÜKENMİŞLİK SENDROMU YAŞIYOR

Sağlık-Sen Amasya, Çorum, Tokat Teşkilat toplantısına katılan Sağlık Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, toplantıda sağlık çalışanlarının sorunlarına ilişkin yapılan değerlendirmeleri paylaştı.

Sağlık-Sen Amasya, Çorum, Tokat Teşkilat toplantısı Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Genel Başkan yardımcıları Şemsettin Karadoğan, İdris Baykan, Mahmut Faruk Doğan ve Samsun şube başkanı İlyas Biçer, Yozgat şube Başkanı Atakan Erciyas ile şube yönetim kurulu üyeleri, Tokat, Amasya ve Çorum şube yönetimleri ve temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Sağlık Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, toplantıda sağlık çalışanlarının sorunlarına ilişkin yapılan değerlendirmeleri paylaştı.

Sağlık-Sen Amasya, Çorum, Tokat Teşkilat toplantılarında konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Her geçen gün iş yükü artan, maddi ve sosyal haklarında günden güne erime yaşayan sağlık çalışanlarının sesine duyarsız kalınmamalı. Masada bekleyen yıllardır çözülmeyen sorunlar biran önce ortadan kaldırılmalı ve gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarının mağduriyetleri giderilmelidir.” dedi. Durmuş; birikmiş mevcut sorunların çözümü için genel merkez nezdinde her türlü çalışmaları yaptıklarını ve konuları sürekli takip ettiklerini dile getirerek şunları kaydetti:

Her bir sağlık çalışanı kutsal gördükleri görevlerini büyük özveri ile yerine getirmeye çalışırken aşırı iş yükü, sağlıkta şiddet, bölünmüş aile sorunları ve yanında mali kayıplarla mücadele etmek zorunda bırakılmıştır. Sağlık kurumlarında hasta memnuniyeti artırılırken çalışan sorunları göz ardı edilemez..

Toplantımızda Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarımızın;

* 3600 Ek gösterge ile ilgili durumları

* Döner sermayelerde ki adaletsizliği

*Görevde yükselme ve Ünvan değişikliği sınavlarının gerekliliği

*Yıpranma payının dağılımının herkesi kapsaması gerektiği

*Vekil Ebe ve Hemşire’lerin kadroya geçirilmesi

*Sözleşmeli personellerin kadroya geçirilmesi

* Özellikli birimlerin sayısının artırılması

*Seyyanen zam yapılmasının gerekliliği

*Döner sermayenin emekliliğe yansıtılması gibi konularda iştişare edilmiştir.”


" SAĞLIK ÇALIŞANLARI, TÜKENMİŞLİK SENDROMU YAŞIYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SAĞLIK ÇALIŞANLARI, TÜKENMİŞLİK SENDROMU YAŞIYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SAĞLIK ÇALIŞANLARI, TÜKENMİŞLİK SENDROMU YAŞIYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku