takip et takip et takip et
Gündem

23 Eylül 2020 - 229 Okunma

ROMANYA’DAN GELEN KONUKLAR TOKAT’I GEZDİ

Abone Ol

Tokat Plevne Anadolu Lisesi tarafından hayata geçirilen “Kitaplarımızı Paylaşıyoruz Kültürümüzü Şekillendiriyoruz” isimli K229 kitap ve kültür projesi kapsamında Romanya’dan gelen konuklar Tokat’ı gezdi. Şehrin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret eden misafirler Tokat’ı çok beğendiklerini ifade etti.

Tokat Plevne Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ülkü Taşar, “Dünyayı yöneten, kalem, mürekkep ve kâğıttır. Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle birçok şeyin durduğu, ertelendiği bu zor günlerin en ertelenmeyeni hatta zorlukları aşmada kalkan olarak kullanılanı, başrol oyuncusu şüphesiz kitaplar oldu. Tokat Plevne Anadolu Lisesi olarak Romanya ve Yunanistan ortaklığı ile başarıyla yürüttüğümüz “Kitaplarımızı Paylaşıyoruz, Kültürümüzü Şekillendiriyoruz” adlı projemizin 3. ve son hareketliliğinin olacağı ilimizdeki ilk gün; Rumen ortaklarımızı konakladıkları otelden aldıktan sonra okulumuza geldik ve hediyelerimizi takdim ettik. Buluşma Etkinliğimiz doğrultusunda Türkiye hareketliliğine online katılan Yunan partnerlerimiz okulumuz tarafından gönderilecek Tokat hakkında videoyu izlerken bizler Romanya’dan gelen misafirlerimizle isim ezberleme oyunu oynadık. Daha sonra her bir ülkeden öğrencilerin kitap sunumu (Kar, Orhan pamuk, Matmazel Chrıstına, Mircea Elıade) aralardaki çay molaları ve öğlen yemeğiyle devam etti. Günün sonunda konuklarımıza şehrimizin güzelliklerinden Taşhan’ı ve Tokat Müzesi’ni gezdirdik. Kitap ve kültür projemizin Romanya ve Yunanistan ortaklarıyla yürütüldüğü 2. günde de Rumen ortaklarımızı konakladıkları otelden alarak okulumuza geldik ve Yunan ortaklarımızın online katılımıyla “Yorgo Seferis Şiirleri” ile “Elif Şafak’ın Ustam ve Ben”adlı eserini kritik ettik. Oldukça keyifli geçen eser kritiğinin ardından konuklarımıza Tokat Kanal’ında sandal turu yaptırdıktan sonra tekrardan otellerine uğurladık.” dedi.

Konuklarını Plevne Lisesine davet eden Taşar, hem Türkçe, hem İngilizce hoş geldiniz konuşması yaptı. Sonrasında verimli süren eser kritiği etkinliği yapıldı.


" ROMANYA’DAN GELEN KONUKLAR TOKAT’I GEZDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ROMANYA’DAN GELEN KONUKLAR TOKAT’I GEZDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ROMANYA’DAN GELEN KONUKLAR TOKAT’I GEZDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku