Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.458,98 0,55%
Çeyrek Altın 2.453,00 0,78%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.688,85 6,48%
REŞADİYE YATIRIM ÇALIŞMALARI İNCELENDİ

REŞADİYE YATIRIM ÇALIŞMALARI İNCELENDİ

ABONE OL
07 Eylül 2020, 12:42:01

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye ilçe merkezi ile köylerde OKA, İl Özel İdaresi ve KÖYDES kaynaklarıyla sürdürülen yatırım çalışmalarını yerinde inceledi.

Yolüstü Kasabası Ziyaret

Vali Dr. Ozan Balcı, Yolüstü Köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre sohbet ettiği vatandaşların taleplerini dinledi. Köy çocuklarına da kitap hediye etti.

Zinav Gölü Rekreasyon Alanı İncelemeler

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye Zinav Gölü Tabiat Parkı Peyzaj Uygulama alanında yürütülen çalışmaları yerinde görmek için inceleme gezisinde bulunarak bilgiler aldı.

Doğa harikası Zinav Gölü Rekreasyon alanının kır lokantası, kamelyalar, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, seyir terasları ile en kısa sürede hizmete sunulacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı Zinav Gölünün ailelerin hoşça ve keyifle vakit geçirebileceği güzel bir yer olacağını söyledi.

Sazak Şehitler Anıtını Ziyaret

Vali Dr. Ozan Balcı, 7 Aralık 2009 tarihinde Reşadiye Sazak Jandarma Karakol Komutan komutanlığına intikal eden araca bölücü terör örgütü mensuplarının hain saldırısı sonucu, 1 Uzman Jandarma, 6 Erbaş askerin şehit olduğu yere yaptırılan şehitler anıtını ziyaret etti.

Vali Ozan Balcı “7 tane vatan evladımız, 7 tane kahraman askerimiz burada şehadet şerbetini içmiş. Bugün bu topraklarda hür ve huzur içerisinde yaşıyorsak canlarını seve seve bu vatan uğruna feda eden kahraman şehitlerimiz sayesindedir. Bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz.” dedi.

Yol Çalışmalarına Yerinde İnceleme

İlçe Kaymakamı Hülya Yavuz ve ilçe protokolü ile beraber inceleme ziyaretlerini gerçekleştiren Vali Dr. Ozan Balcı,  20 köye ve bu köylere bağlı mezraların faydalandığı Sazak–İsmailiye grup yolunda yapılan BSK asfalt yapılan 2.5 km.lik yolda yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı. Vali Ozan Balcı vatandaşların huzuru için yapılan çalışmaları önemsediğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

DİKKAT!  Saat 10:10

Acil Çağrı Merkezi İncelemeler

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye İlçe 112 Acil Çağrı merkezini ziyaret etti. Vali Ozan Balcı yürütülen çalışmalar ve Covid-19 salgın hastalığı tedbirleri hakkında yetkililerden bilgi alarak, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşların hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak yapılan hizmetlerin tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Devletin ve milletin imkanlarının devletin gerçek sahibi millet için kullanıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Reşadiye ilçemizde, Yüksekokul öğrencilerimize yönelik olarak 200 kişi kapasiteli öğrenci yurdu, ilçe halk kütüphanesi, gençlik merkezi, yol yapımı, sağlık merkezi, yüzme havuzu ve alt yapı yatırımları için çalışmalarımız devam ediyor. En kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Vali Ozan Balcı sözlerini şöyle noktaladı: “Tokat’ımız ve Tokatlı hemşerilerimiz için hep birlikte yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle çalışıyoruz. Çalışmalarda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Yatırımlarımız memleketimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.”

İnceleme ve temaslara Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Reşadiye Kaymakamı Hülya Yavuz, Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Sağlık Müdürü H. Ahmet Sümbül, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, Milli Parklar İl  Müdürü İhsan İkinci ile ilçe protokolü eşlik etti.

resadiye yatirim1
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler