takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

1 Temmuz 2014 - 12:09:15 - 32 Okunma

Reşadiye Termal Tesisleri

Mehmet CAMGÖZOĞLU

Gazeteci-Yazar

               

                Reşadiye’mizin, Tokat’ımızın ve çevrenin bir çok hastalıklara şifa olan kaplıca termal tesislerine bir kaç yıldır gidememiştim. Tesisler üç yıla yakın bir zamandır özel sektör tarafından kiralanmış ve işletilmektedir. Aile şirketi olan “Doğa Termal Otel’in yönetim kurulu başkanı Azamet Erdem, İşletmenin müdürü ise İsmail Özer ve Otel bünyesinde bulunan Restaurant’ın İşletmecisi ise Ömer Sarıkaya Tesisin otel bölümünde, havuzlarda, mefruşatlarda çevre düzenlemesinde çok büyük bir düzeyde modern değişiklikler ve güzellikler meydana gelerek tam bir tatil ve turizm bölgesi haline getirilmiş. Tabiki tesisi yıllar eskitmişti. Yeni yapılan restorasyonlar yenilikler tesise bir güzellik ve cazibe getirmiş. Tatil yapan müşteriler memnuniyetlerini ve beğenilerini ifade etmektedirler.

                Otel Müdürü İsmail Özer Tesis hakkında aşağıdaki bilgileri ifade etmiştir. “Kaplıca otelimiz 52 oda ve 16 apart villadan ibaret olup 180 yatak kapasitelidir. Restauran, toplantı salonu bay, bayan havuzlarımız, Özel Türk hamamı sauna, fitnis,  sıra banyolar, tesis dışındaki alanda Agva park, soğuk ve sıcak havuzlarımız, oyun salonları, çocuk parkları, bay bayan mescidlerimiz Misafir kaldığınız odalarda kuvetli banyo şifalı suları, TV internet, buzdolabı, bütün odalarımız doğa manzaralı ve balkonlu Kaplıcamızın suyunun Romatizmal hastalıklıklara, bel ve boyun fıtığı eklem ağrıları, iyileşmeyen ameliyat yaralarına, cilt hastalığı “Sedef” böbrek taşı düşürmede etkili olup daha bir çok hastalıklara şifalı olduğu bilinmektedir. Kaplıcamızda en az 7 gün ve “21” kür görmesi halinde etkisini görebilirsiniz. Tesisimizin ücreti ise her bütçeye uygun olup sabah kahvaltısı dahildir. Sayın müşterilerimiz 24 saat,  0356 461 55 55  nolu telefonu arayarak bilgi alabilirler” diye bilgi verdiler. 

                Pırıl pırıl bir turizm merkezine bizlerde Tokat’ı yönetenler, ne de yıllardır meydanlarda nutuk atanlar hele, hele şu son 12 yıldır Tokat halkının yüzde atmış, atmış beş silme oyunu alanlar Tokat merkezine ve 11 ilçesine büyük bir Devlet yatırımı yaptıklarını veya Özel sektör aracılığı ile önderlik yaptıklarını söyleyebilirler mi? Şunu söylerler “Sigara fabrikasını sattık en az 10 bin kişi oradan ekmek yiyordu” o yeri alan özel sektör adına mahalli TV’ler ve gazeteler aracılığıyla sigara fabrikası alanına neler neler yapılacağını sigara fabrikasında çalışan işçiden, yeni yapılacak tesislerde daha fazla işçi çalışacağını bar bar bağırdılar. Tokat’lı uyudu. Şimdi yıllardır 500 dönüm arazı hozanlık, bozkır ve hayvanların otlak yeri oldu. Bu yer için yeni belediye başkanımız evladımız sayın Eyüp Eroğlu’ndan Tokat halkı lehine yapması lazım gelen güzel hizmet bir çok şey yapabilir. Bu konuda bu köşemden kanaatimi kısa sürede yazacağım.

                Konuyu Reşadiye’mizin Termal tesisinin güzelliğinden başladım. Tokat Sigara fabrikasına getirdim. Reşadiye kaplıcamız Tokat’ı tanıtmada, Turizme açmada, iç turizme olduğu gibi dış turizme açmakta hiç zor değil… Turlar düzenlemekle Reşadiyeli hemşehrilerimizin hem çalışkan, hem başarılı gurbet insanı olduğunu biliyoruz. Yurt içinde büyük şehirlerde büro açılıp medya aracılığı ile reklamlar yapılacağı gibi, Yurt dışında da temsilci bulmak Turlar düzenlemek hiç de zor değil. Benim gördüğüm Termali 10 yıllığına kiralayan bir aile şirketinin yönetim kurulu başkanı olan Azamet Erdem ailesiyle ve işletme müdürü İsmail Özer’le el ele vererek  başarılarının üstüne daha nice başarılar, güzellikler ve Tokat’ı, Reşadiye’yi çevreyi bir Turizm merkezi haline getirebilirler.

                Restaurant İşletmecisi Ömer Sırakaya ise “Otel bünyesinde hizmet veren restauranımız sayın müşterilerimize 24 saat hizmet vermektedir. Açık büfe kahvaltı, yemeklerimiz, ızgara çeşitlerimiz, sacda tava balık, toplantılarda toplu yemek, düğün, nişan, sünnet ve özel toplantılarda yemek verilir. Ve yemeklerimiz nefis ve lezizdir.”

                Ben de bu güzel Tokat’ımızın iftihar ettiği Reşadiye termal tesislerinde 21 Haziran-26 Haziran 2014 tarihi arasında 6 gün tatil yaptım. Gördüklerimi kısaca yazmak istiyorum. Tesiste çok büyük çaplı restarasyon yapılarak fevkalade modern günün şartlarına uygun bir şekle getirilmiş, mefruşatlar büyük oranda yenilenmiş, çevre düzenlemesi yemyeşil, çam ağaçları daha da büyümüş ve güzelleşmiş. A’dan Z’ye bütün çalışan elemanlar ölçülü, kibar, bir disiplin ve iyi ahlak ve saygı içerisinde konuklara çok güzel ve saygılı davranıyorlar. Hizmetin kalitesi çok üstün. Yemekler, nefis, güzel leziz ve damak tadına uygun olduğu gibi keseye de uygun.      

                Bu köşemden sesleniyorum. Bu güzel turistik tesisi başta Tokat’ta görev yapan idareciler, Tokat ve çevre halkı, siyasetçiler bu tesisin daha güzel, daha iyi olması için ellerinden gelen her yardımı yapmalılar. Ben evvela Türkiye’ye sevdalıyım sonra Tokat’ta 11 ilçesine ve 611 köyüne tabi Reşadiye’mizde Tokat’ın tarihi bir ilçesi değil mi? Bundan 7-8 yıl evvel bu güzel kaplıcamızın reklamını  30 ilin mahalli gazetelerinde ücretsiz olarak arkadaşlarıma günlerce reklamını yayınlattırdım. Bunu da bir övünç vesilesi olarak asla kabul etmiyorum.

                Bu güzel Kaplıca tesisinin temelinden hizmete girene kadar belediye başkanlığı yapanlara, zamanın milletvekillerine, tüm inşaatında çalışanlara, emeği geçenlere teşekkür ederken. Şimdi İşletici Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Azamet Erdem’e yönetim kurulu üyelerine ve Otel Müdürü İsmail Özer’e ve Restaurantı İşleten Ömer Sırakaya’ya ve Kaplıca ve Restauranta çalışan tüm çalışan personele ayrı ayrı teşekkür ediyor başarılar diliyorum.

 

                NOT: Gördüğüm lüzum üzerine açıklıyorum. Ben de 6 gün aynı ücreti ödeyerek kaldım.

"Mehmet Camgözoğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku