takip et takip et takip et
Gündem

7 Aralık 2019 - 529 Okunma

REKTÖR ŞAHİN’DEN ORDU ÜNİVERSİTENDE KONFERANS

Abone Ol

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Ordu Üniversitesi öğrencilerine “beynin sırları ve etkili düşünme yöntemleri” konulu konferans verdi.

Program öncesi Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette her iki üniversite arasında yapılabilecek iş birlikleri, araştırma ve projelere dair fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Şahin, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’a Tokat’a ait ceviz sandık ve tablo takdim etti.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi konferans salonunda düzenlenen programa Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kritik Analitik Düşünme ve Sosyal Gelişim Kulübü tarafından düzenlenen konferansta Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, beyin hücrelerinin uyarıldığı müddetçe gelişeceğinin altını çizdi. Farklı düşünmenin beyin hücrelerine olumlu etkisi olduğunu belirten Rektör Şahin, “Hücreler uyarıldığı müddetçe gelişir, sinir hücrelerini kullanmayı bıraktığımızda hücreler kendisini beklemeye alır, hala kullanamıyorsa kendisini imha eder ve ölür. Bir insan farklı düşündükçe, farklı eylem yaptıkça sinir hücreleri arasındaki bağ artar. Beynimizi iyi kullanıyorsak beyin hücrelerimiz gelişime devam eder aksi takdirde hücrelerin ölümü gerçekleşir ve ilerleyen zamanlarda beyin çökmeye başlar. Bunun için hayat tarzımızı değiştirmemiz gerekir. Örneğin yeni bir dil ya da başka bir yönde yazılan alfabe öğrenmek beynin gelişimi açısından son derece önemlidir. Beynimizi köreltmek veya keskinleştirmek bizim elimizde” dedi.

Konferans sonrası Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz tarafından Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin’e plaket, hediye ve çiçek takdiminde bulunuldu.


" REKTÖR ŞAHİN’DEN ORDU ÜNİVERSİTENDE KONFERANS konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere REKTÖR ŞAHİN’DEN ORDU ÜNİVERSİTENDE KONFERANS ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda REKTÖR ŞAHİN’DEN ORDU ÜNİVERSİTENDE KONFERANS ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku