takip et takip et takip et
Gündem

27 Kasım 2019 - 262 Okunma

RADARLA HIZ DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Abone Ol

Trafik kazalarının oluşumunda yüzde 36 gibi büyük bir paya sahip olan hız ihlallerinin önlenmesi ve algılanan yakalanma riski duygusunun artırılarak sürücülerin yasal limitlerde araç kullanmaya teşvik edilmesi amacıyla; 23-24 Kasım 2019 tarihlerinde Ülke Genelinde Eş Zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde;

19.836 hız ihlali tespit edildi,

Bu ihlallerin %58’i ihlal yapan araçların durdurulması ve sürücülerinin bilgilendirilmesi suretiyle, %42’si araçların tescil plakasına olmak üzere cezaya dönüştürüldü,

297 araç trafikten men edildi,

2 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı,

Toplam 21.562 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Türk Polis Teşkilatı olarak, sürücülerimize öncelikli olarak kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.


" RADARLA HIZ DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere RADARLA HIZ DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda RADARLA HIZ DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku