takip et takip et takip et
Manşet

4 Aralık 2019 - 538 Okunma

03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE GOALBALL TURNUVASI

Abone Ol

Antrenör Özlem Türkmen: “Goalball’u canlandırmayı planlanıyoruz". Tokat Goalball oyuncusu Ahmet Akbulut: “Bu turnuvanın amacı fark edilmek. Böyle anlamlı bir günde yapılması ayrı güzellik. Görme engeli olan bireyler yer yön bulmada çok tecrübeliler.”

03 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Goalball Turnuvası düzenlendi.

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde 03 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında “Farkındalığın Farkındayız” Görenler Goalball Turnuvası, Tokat Gençlik Merkezi Mehmet Akif İnan Spor Salonu yapıldı.

Yapılan Goalball Turnuvası’nda Tokat Goalball takımı ile Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde çalışan Antrenörlerle maç yapıldı. Her iki takım oyuncuların gözlerine maske takıldı. Maç, 24 dakikalık 3’er kişi ile oynandı. Tecrübelerini konuşturan görme engelli oyuncuların karşı kaleye gönderdikleri her top gol değeri kazandı. Kaleye geçen normal oyuncular ise, alışık olmadığı durum karşısında zor anlar yaşadı.

8 ay önce Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne Goalball Antrenörü olarak atanan Özlem Türkmen ve Tokat Goalball oyuncusu Ahmet Akbulut turnuva hakkında açıklamalarda bulundu.

ANTRENÖR ÖZLEM TÜRKMEN:

“AMACIMIZ GÖRME ENGELİ

OLMAYAN BİREYLERİN,

GÖRMEYENLERİ DAHA İYİ ANLAMASI

İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURDUK”

Tokat Goalball Antrenörü Özlem Türkmen, “03 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında “Farkındalığın Farkındayız” Görenler Goalball Turnuvası düzenledik. Amacımız görme engeli olmayan normal bireylerin gözlerine maske takarak görmeyenleri daha iyi anlaması için farkındalık oluşturduk. Bu farkındalık kapsamında şunu gördük. Görme engeli olmayan normal bireylerin, işitsel kavramı pekiyi değil. Çünkü yer yön bulmada çok sıkıntı yaşıyorlar. Görme engeli olan bireyler yer yön bulmada çok tecrübeliler.” dedi.

Yıllar sonra Tokat’ta bir ilki başardıklarını belirten Antrenör Türkmen, “yeniden Goalball takımını kurduk. Bu konuda sporcularıma sonsuz güvenimiz var. Goalball’u canlandırmayı planlanıyoruz. Bunu öğrenmek zaman istiyor. Zamanla çalışmak gerekiyor, çaba gerekiyor ve çalışma süreci gerekiyor. Bilmeyen biri için biraz zor oluyor. Hiç görmeyen birine Goalball’ı öğretmek çok kolay değil. Bunun için çaba gerekiyor, biz de bunu takımla yapıyoruz.” dedi.

OYUNCU AHMET AKBULUT:

“YAPILAN GOALBALL TURNUVASI

BİZLERİ MUTLU ETTİ”

Tokat Goalball oyuncusu Ahmet Akbulut ise “yapılan Goalball turnuvası bizleri mutlu etti. Çünkü bu turnuvanın amacı fark edilmek. Böyle anlamlı bir günde yapılması ayrı güzellik. Vesile olanlara çok teşekkür ediyorum.” dedi.


" 03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE GOALBALL TURNUVASI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere 03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE GOALBALL TURNUVASI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda 03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE GOALBALL TURNUVASI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku