Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.128,59 -2,33%
Çeyrek Altın 1.905,00 -0,94%
Bitcoin 439135 -0.21186%
Ethereum 31332 0.43342%
Yarım Altın 3.811,00 -0,94%
Tam Altın 7.591,87 -2,02%
PTT Tarım Kart Nasıl Alınır?

PTT Tarım Kart Nasıl Alınır?

ABONE OL
05 Ocak 2023, 03:27:32

PTT Tarım Kart Nasıl Alınır? PTT tarım kart, her bakımdan oldukça iyi özellikleri olan ve çiftçilere çeşitli türden kolaylıklar sağlayan kart türlerinden biridir. Çiftçilerin ülkenin tarımsal alandaki gelişimlerine birçok yönden oldukça iyi katkılar sağladığı bilinmektedir. Onların daima verimli işler ve çalışmalar ortaya çıkarabilmesi için tüm gereksinimlerini zamanında ve uygun şekilde karşılayabilmeleri gerekir.

Bu hususta onlara birçok yönden gerekli desteklerin daima sağlanması oldukça önem arz eden bir konudur. Bu yönde atılan adımlar sonucunda her çiftçinin kullanabileceği PTT tarım kart ortaya çıkarılmıştır. Bu kart sayesinde çiftçiler üretim için gerekli olan araç gereç ve çeşitli türden malzemelerini en rahat şekilde temin etme fırsatına sahip olabilmekteler.

PTT tarım kartın elde edilebilmesi için görevlendirilen ilgili kooperatiflere uygun şekilde bir başvuruda bulunulması gerekmektedir. Gerekli kişisel bilgiler çerçevesinde istenen evrakların hazır edilmesiyle birlikte bu kartın kısa sürelerde alınması mümkün olur.

PTT Tarım Kart Nasıl Alınır? PTT Tarım Kart Nedir?

PTT tarım kart tarımsal alanda faaliyet gösteren ve üretimler gerçekleştiren çiftçilere sunulan ve finansman desteği özelliği olan bir kredi kartı türüdür. Üye iş yerleri ve alanlarında kullanılmak üzere tasarımı yapılan bu kart oldukça iyi avantajları bünyesinde barındırmaktadır.

 • Her ay kredi ödemesinin yapılmaması,
 • Ödeme işlemi için yalnızca hasat tarihinin beklenmesinin gerekli olması,
 • Ödemelerin sadece yılda bir kez olacak şekilde gerçekleşmesi,
 • Bu kartın yalnızca tarımsal faaliyetler için kullanılabilmesi,

PTT tarım kart genel olarak bünyesinde bu türden özellikler barındırmaktadır. Bu karta sahip olan çiftçiler maddi olarak çok fazla bir yük altına girmeden tamamen kontrollü olacak şekilde bir kullanım olanağına sahip olabilmekteler.

PTT Tarım Kart Kullanım Alanları

PTT tarım kart günümüzde çiftçilere ve tarımsal üretimde etkin olan kişilere özel olarak geliştirilen en iyi kartlardan biridir. Her bakımdan yenilikçi özelliklere sahip olan bu kart birbirinden farklı türde ihtiyaçların karşılanması amacıyla kullanılabilmektedir.

 • Mazot ve gübre satın alımı,
 • Tarımsal etkinlik için ilaç ve yem satın alımı,
 • Fidan ve fide satın alım işlemleri,
 • Çalışmalara yardımcı olacak makine ve teçhizat alımları,

Yalnızca tarımsal amaçlar ve bu alandaki harcamalar için üretilmiş olan bu kart bu türden ihtiyaçların karşılanması noktasında beklentilere çok iyi şekilde bir karşılık vermektedir. Bu karta sahip olan çiftçiler tüm gereksinimlerini çok uygun olanaklarla karşılama şansını daima elde edebilmekteler.

PTT Tarım Kart Başvurusu

PTT tarım kart başvuru işlemleri birçok bakımdan oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için yalnızca belli başlı birtakım adımların izlenmesine ihtiyaç vardır. Prosedürlere uygun şekilde hareket edildiği takdirde bu kart çok kolay bir şekilde temin edebilmek daima mümkün olur.

 • Kartı almak için başvuruda bulunan kişinin T.C. kimlik belgesi,
 • Tarımsal faaliyette bulunulduğu gösteren bir belge,

ÇKS sistemine kayıt olunduğunu gösteren resmi bir belge,

Bu belgelere PTT tarım kartı başvurusunda ihtiyaç olmaktadır. Her yönüyle birçok farklı satın alım işlemi için kullanımı uygun olan bu PTT tarım ortak kart için başvuru işlemlerinin doğrudan kooperatiflere yapılması gerekmektedir.

Tarım Kart Veren Banka Kuruluşları

Çiftçilerin tarım kart alabilmelerinin farklı şekilde bir yolu da bulunmaktadır. Kooperatifler dışında doğrudan banka kuruluşlarına başvurulması yoluyla da ihtiyaç duyulan tarım kartın temin edilebilmesi mümkün olabilmektedir. Birbirinden farklı türdeki banka bu kartı teminini çiftçilere sağlayabilmektedir.

 • Kuveyt Türk tohum kart hizmeti,
 • Türkiye İş Bankası imece kart hizmetleri,
 • Anadolu kart ve Fibabanka tarım kart hizmetleri,
 • QNB Finansbank ve Akbank tarım kart hizmetleri,
 • Yapı kredi verimli kart hizmeti,
 • Ziraat Bankası başak kart ve Vakıfbank tarım kart hizmetleri,
 • Finans Bank kuruluşu tarım paketi ve kart hizmetleri,

Tarımsal sektörde faaliyet gösteren çiftçiler bu bankalara başvurarak da ihtiyaç duydukları tarım kartlar kolaylıkla sahip olabilirler. Uygun şekilde istenen evrakların hazırlanmasına binaen bu kartlar oldukça kısa süreler içerisinde elde edilebilmektedir. Yalnızca bu hususta bankaların gerekli şekilde bir incelemeyi yapıp bitirmesi beklenmelidir.

ÇKS Belgesi

Tarım kart için yapılan başvurularda temel olarak istenen en önemli evraklar arasında ÇKS belgesi yer almaktadır. Bu belgenin başvuru esnasında muhakkak kişilerin yanında olması önem arz etmektedir. İlgili kartın temin edilmesi noktasında kimlik kartı fotokopisinin yanı sıra bu belgenin de karşı tarafa ibraz edilmesine ihtiyaç vardır.

ÇKS belgesi kişilerin tarımsal bir faaliyetle ilgilendiğini gösteren belgelerden biridir. Bu belgeye sahip olunması halinde çeşitli kurumlardan rahat bir şekilde bu prosedürlere uygun olarak bir tarım kartı alınabilmektedir. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olunması halinde bu belge gerekli şekilde bir erişim sağlanabilir.

ÇKS Belgesi Alma İşlemleri

ÇKS belgesi alma işlemleri birçok bakımdan oldukça kolay şekilde gerçekleşmektedir. Bunun için yalnızca belge temini için gerekli olacak evrakların hazırlanması gerekmektedir. Bunun akabinde başvuru işlemlerinin başlatılması için il veya ilçe tarım müdürlüklerine gidilmesine ihtiyaç vardır. Bu belgelerin eksizsiz ve tam olacak şekilde ilgili müdürlüğe teslim edilmesi gerekmektedir.

 • Arazi sahibi kim ise ona ait olan bir T.C. kimlik belgesi,
 • Taahhüt belgesi ve vergi numarası evrakları,
 • Tarım faaliyeti yapılan arazi kiralık ise kira sözleşmesi evrağı,
 • Tapu fotokopisi belgesi,
 • Muhtarlıktan temin edilen onaylı bir belge,
 • Tarım Müdürlüğü kuruluşu döner sermayesine bağış yapıldığını gösteren belge,

ÇKS belgesine ihtiyaç duyan ve bunu almak isteyen çiftçiler bu evrakları hazırlayarak uygun şekilde gerekli işlemleri başlatabilirler. ÇKS belgesi alma işlemlerinin farklı bir yöntemle yapılması şansları da vardır. Bunun için internet üzerinden e-devlet sistemine giriş yapılması gerekir. Buradan da uygun adımların izlenmesi yoluyla başvurular elverişli şekilde gerçekleştirilebilir.

PTT Kart Özellikleri

Çiftçiler için geliştiren ve harika bir verime sahip olan bu kartın birtakım farklı türden özellikleri bulunmaktadır. Bu karta sahip olmak isteyen veya aktif şekilde kullanan her çiftçinin bu özellikleri mutlaka bilmesinde fayda vardır.

 • PTT şubelerinden yapılan işlemlerde çiftçilerin ücret ödememesi,
 • PTT ATM cihazları üzerinden yapılan işlemlerde bir kesinti olmaması,
 • PTT sistemine entegre olan e-ticaret hizmetlerinden yararlanabilme olanağı,
 • Oldukça harika çiftçilere özel kredi fırsatlarından faydalanılması olanağı,
 • Çiftçilere hızlı finans desteklerinin sağlanması,
 • PTT kuruluşunun mobil hizmetleri, sigorta veya diğer hizmetlerinden yararlanılması,

Genel olarak çok iyi çalışmalar ve yenilikler kapsamında ortaya çıkarılan bu PTT kart, bünyesinde bu türden özellikleri barındırmaktadır. Her yönüyle çiftçilerin ve tarımsal üreticilerin yaşamlarına önemli katkılar sunan bu kart günümüzde en verimli şekilde kullanılmaya hazır bir durumdadır.

Tarım Kart Üzerinden Nakit Avans Çekimi

Kredi kartlarında genel olarak ihtiyaçlar doğrudan bu kartın kullanımı yoluyla karşılanır. Genel olarak bu kartların işlevsel olma prensiplerine nakit para çekimi özelliği yer almaz. Fakat nakit avans adı verilen sisteme göre bunun aktive edilmesi neticesinde bu yönde bir çekim işleminin yapılması da mümkün olabilmektedir.

Çiftçilerin de bu hususta faydalanacağı iyi olanaklara yer verilmiştir. Çiftçi vatandaşlar da önemli ihtiyaçları ve gereksinimleri olduklarında nakit avans çekme olanağından faydalanabilmekteler. PTT tarım kartı her yönüyle en faydalı olacak şekilde tasarımı yapılmış olan kartlardan biridir. Bu hususta Tarım Orman Bakanlığı ve Ulaştırma Altyapı Bakanlığı ortak bir işbirliği ve çalışma içerisinde olarak bu kartı kullanıma hazır bir hale getirmişlerdir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler