Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.142,56 -1,12%
Çeyrek Altın 1.917,00 -0,31%
Bitcoin 442851 -1.19696%
Ethereum 31095 -1.43103%
Yarım Altın 3.833,00 -0,36%
Tam Altın 7.611,58 -1,77%
Prometheus film konusu nedir? Prometheus ne zaman çekildi? Oyuncular kim?

Prometheus film konusu nedir? Prometheus ne zaman çekildi? Oyuncular kim?

ABONE OL
02 Ocak 2023, 14:40:05

Prometheus, Ridley Scott tarafından yönetilen 2012 yapımı bir bilim kurgu filmidir. Filmin hikayesi, bir ekip bilim adamının gezegenler arasında bir seyahate çıkarak evrenin sırlarını çözmeye çalışmasını konu alır. Bu sırların çözümüne yardımcı olmak için, ekip bilim adamları eski bir uygarlığın izlerini takip ederler. Fakat orada bulabilecekleri birçok şey, tahminlerini aşacak şekilde daha büyük sırları beraberinde getirir. Film, açıklanmayan olaylar ve gizemli ölümlerle dolu bir atmosferde geçer ve izleyicileri karanlık bir evrenin derinliklerine götürür. Prometheus filminin oyuncuları arasında Michael Fassbender, Noomi Rapace, Idris Elba ve Guy Pearce gibi isimler yer almaktadır.

Prometheus, Ridley Scott tarafından yönetilen bir bilim kurgu filmidir. Filmin konusu, arkeologların bir yıldız haritası bulmasının ardından, onu takip ederek meraklı bir keşif gezisine çıkmalarını anlatır. Bu gezi, insanlığın varlığını araştıran ekip için, kayalık bir araziye ve karanlık tünellerin içine yolculuğu anlatır. Bu yolculuk sırasında, ekip hiç ummadıkları olaylarla karşılaşır ve insanlığı koruma gibi büyük bir amaçla çıktıkları keşif, her şeyin sonu olabilir. Filmin oyuncuları arasında Michael Fassbender, Noomi Rapace, Charlize Theron ve Guy Pearce gibi isimler yer alır.

PROMETHEUS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Prometheus, bir grup bilim adamının, uzayın derinliklerinde bir gezegende bulunan esrarengiz izleri keşfetmeye çalıştıkları bir hikayedir. Bu gezegenin, insan ırkının geldiği yer olduğu iddia edilmektedir, ancak bu keşif sırasında aralarında bazı sürprizlerle de karşılaşılır. Bu gezegen, insanlığı yok edecek güçte bir karanlığı barındırmaktadır. Yönetmenliğini Ridley Scott’un yaptığı Prometheus, bilim kurgu alanında başarılı bir filmdir ve izleyicilerin dikkatini çeken etkileyici hikayesiyle beğenilir.

PROMETHEUS FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

 • Noomi Rapace
  Michael Fassbender
  Charlize Theron
  Logan Marshall-Green
  Idris Elba
  Guy Pearce
  Sean Harris
  Annie Penn
  Giannina Facio
  Benedict Wong
  Patrick Wilson
  Kate Dickie
  Ian Whyte
  Emun Elliott
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments