takip et takip et takip et
Gündem

19 Mart 2015 - 55 Okunma

Proje geliştirme toplantısı

Abone Ol

Tokat Valiliği Kurumsal Yönetim Birliği çatışı altında oluşturulan ‘Proje Geliştirme ve Koordinasyon Gurubu’ ilk toplantısını Vali Cevdet Can başkanlığında yaptı.

Valilik Salonunda yapılan toplantıya Vali Cevdet Can’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Bilgihan Bayar ve  proje gurubu katıldı. Toplantıda Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle oluşturulan grup ile ilgili bilgilendirme sunumu yaptı.

Birliğin Tokat ilinde yapısal dönüşüm için kurulduğunu belirten Dicle, Tokat Kurumsal Kimliğinin tarım, turizm, yatırım, eğitim, gençlik ve sosyal hizmet ile proje gurubu olmak üzere beş alt gurubunun olduğunu söyledi.

Proje Geliştirme ve Koordinasyon Gurubu’nun ilk toplantısını yaptığını ifade eden Dicle, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası kamu kaynaklarından ilimizin yerel dinamiklerinin dikkate alınarak daha etkin bir şekilde yararlanmasını sağlamak amacıyla bu birlik çatısı altında ‘Proje Gurubu’nun oluşturulduğunu söyledi.

Vali Cevdet Can ise yaptığı konuşmada, Türkiye’nin proje konusunda birbiriyle yarış halinde olduğunu belirtti. Avrupa Birliği projelerinden ülkemizin yeteri kadar pay alamadığını kaydeden Vali Cevdet Can, “Harcayacak bütçeniz olmazsa kalkınamazsınız.” dedi.

 

Proje kavramının kendisin için “bereketlenmeyi” ifade ettiğine dikkat çeken Vali Can, “Bu iş bereketlenmeyi sağlayacak. Kaymakamlıkların, belediyelerin, il müdürlüklerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve  ticaret odalarının proje gurupları olacak.  Bu doğru bir örgütlenme. Bu gurup büyük projeler hazırlayacak. En büyük arzum proje bazında büyük işler yapma noktasında bir araya gelmeniz.  Bunun yeri Turhal, Reşadiye, Erbaa neresi olursa olsun buraya kaynak gelsin.” dedi.


" Proje geliştirme toplantısı konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Proje geliştirme toplantısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Proje geliştirme toplantısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku