takip et takip et takip et
Gündem

28 Şubat 2015 - 47 Okunma

Proje ekibi yurda döndü

Abone Ol

Tokat Gazi Osman Paşa Lisesi AB Proje Koordinasyon ekibi beş günlük planlama çalışmasının ardından yurda döndü.

            14 Şubat 2015 tarihinde Almanya’nın Hamburg kenti Lauenburg ilçesinde başlayan;  Almanya, Finlandiya, Norveç, Polonya ve Türkiye’nin ortaklaşa hazırladığı öğrenci değişim projesi planlama çalışmaları bitti.  Türkiye adına katılan Gazi Osman Paşa Lisesi idareci ve öğretmenleri Mehmet Yorulmaz, Salih Bilgilioğlu, Ayhan Sancak; Mahmut Hasgül, Erkan Odabaşı, Ayşe Dudu Demirci Tokat’a ve görevlerine döndüler.

            Okul Müdürü Mehmet Yorulmaz şunları söyledi:

“Avrupa Birliği Projeleri ile öğrencilerimizi yurtdışına gönderebilme imkânlarımız doğmuştur. Bu proje ile öğrenci ve öğretmenlerimiz dört Avrupa ülkesini gezebileceklerdir. Böylece farklı kültür ve coğrafyaları görebilecek, büyük kazanımlar elde edebilecek, yeni yeni bakış açıları geliştireceklerdir.  İlk etapta bu iki  yıllık projeyi devam ettirirken diğer taraftan da başka bağlantılarla  yeni projeler hazırlamaktayız. Almanya’da yaptığımız girişimler neticesinde iki projenin daha  adımlarını attık. İnşallah özellikle Gazi Osman Paşa Lisesinden Avrupa’yı gezmeyen, kültürel etkileşim programlarına katılmayan öğrencimiz kalmayacaktır. Ünümüzdeki 3- 4 yılın planlaması bir taraftan yapılırken diğer taraftan da çok ciddi bağlantılar kurulmaktadır.”

LAVENBURG – TOKAT KARDEŞ

BELEDİYE HAZIRLIKLARI

            Okul Müdürü Mehmet Yorulmaz’dan alınan bilgiye göre Lauenburg Belediye Başkanı Andreas Thiede Türkiye Grubu onuruna bir yemek tertip etmiş, Tokat Belediyesi ile önceden görüşülmüş olan Kardeş Belediye projesini hızlandırmak gerektiğini vurgulamış. Almanya’da Türk Dostu Belediye Başkanı olarak tanınan Andreas Thiede’ye Tokat’tan getirilen çeşitli hediyeler takdim edilmiş, kendisi de Türk heyetine hediyeler sunmuştur.

 

            Bölgedeki yoğun Türk nüfusu ve kültürel etkileşim neticesinde Türklere karşı olan ilgi de üst seviyelere çıkmıştır. Türkler bütün sivil toplum örgütlerinde etkin roller üstlenmiş, eğitimle yakından ilgilenmişlerdir.  Böylece Türkler, saygın bir topluluk olarak müşterek kültüre büyük katkı sağlamaktadır. Bu sağlıklı iletişim ve etkileşimin somut bir hal almasını arzulayan Lauenburg Belediye yönetimi özellikle Tokat’la kardeş belediye olmayı önemsediklerini beyan etmişlerdir.


" Proje ekibi yurda döndü konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Proje ekibi yurda döndü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Proje ekibi yurda döndü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku