takip et takip et takip et
Gündem

30 Eylül 2010 - 8 Okunma

POLAT'TAN MYK DEĞERLENDİRMESİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Murat Polat partisinin MYK seçimini değerlendirerek sonuçtan memnun olduklarını söyledi. Tokat’tan 5 kişinin listelerde yer bulduğunu vurgulayan Başkan Polat, “Reşat Bey MYK’ya girdi ama başkanlık divanına girdi. Onun ötesinde Tokat’ımızdan MYK’ya 4-5 kişi girmiştir. Bunlardan bir tanesi İstanbul’da faaliyet gösteren genç işadamı bir arkadaşımız Fatih Bulut, diğeri bizim Tokat Ülkü Ocakları’nda yetişmiş şuanda Ankara’da avukatlık yapan genç kardeşimiz Yücel Bulut merkez denetleme kuruluna girmiştir. Niksarlı olup bizim kadın platformu derneğimizde görev alan Sema Doğan hanımefendi de MYK’ya girmiştir. Yine eski il başkanlarımızdan Zeki Kurt yedek de olsa MYK’ya girmiştir. Şuanda Tokat’ı MYK’da 5 kişi temsil etmektedir ki birçok ilden hiçbir temsilci olmamasına rağmen bu da Tokat’ın ne kadar etkin bir teşkilatçılık yaptığının göstergesidir. Ayrıca bize moral vermektedir.” dedi.


“YİNE BİZ HAKLI ÇIKTIK”


Açlık grevlerinin sona ermesi ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Polat, “Sayın Başbakan söylediklerini şeddeli söylüyorsa onun tam tersini yapar demiştik. Açlık grevleri ile esip gürleyen Başbakanımız hemen yasa çıkararak ana dilde savunmayı meclisten geçirmiştir. Bu açlık grevleri geçen yıldan tutuklanan PKK’lıların Kürtçe savunma yapmak istemesi ve mahkemenin kabul etmemesi üzerine başladı. Kendileri direnç gösterdiler Türkçe savunma vermediler mahkeme de Kürtçe savunma almadı. Bu konuya Başbakan şiddetle karşı çıkmıştı ama sonuçta mecliste yasalaştı. Dolayısıyla da ölüm orucu amacına ulaşmıştır. Yani yine biz haklı çıktık. Ama haklı çıkmayı istemezdik. PKK’nın şantajda bulunup da gerçekleştiremediği hiçbir konu olmamıştır. Başbakan boyun eğmeyeceğini söyleyerek bizi geçmişteki hükümetlerle karşılaştırmayın diyor. Ama geçmişteki hiçbir hükümet şantajlara boyun eğmemiştir. Başbakan Erdoğan neyi şiddetle savunuyorsa muhakkak karşısındakini yani tam tersini yapar.” diye konuştu.


" POLAT'TAN MYK DEĞERLENDİRMESİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere POLAT'TAN MYK DEĞERLENDİRMESİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda POLAT'TAN MYK DEĞERLENDİRMESİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku