takip et takip et takip et
Gündem

12 Aralık 2010 - 312 Okunma

POLAT VE EROĞLU DİYALOGLARI

Abone Ol

Başkan Polat: “Sizlerin performansı bize göre iki kat olması lazım. Sizleri zorlayacağız.”


 


Başkan Eroğlu: “Tabi tebrik etmek lazım. Allah yolunuzu açık eylesin demek lazım. Rekabetin olduğu yerde başarı da kendiliğinden gelir zaten.”


 


Tokat’ımızda siyasi partilerin İl Başkanlığı seçimleri sonrasında bir birleri arasında yaptıkları nezaket ve tebrik ziyaretleri sürüyor. AK Parti, MHP ve CHP’nin İl Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri arasındaki ziyaretler de ilimizdeki siyasi nezakete katkı sunuyor.


            AK Parti İl Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte dün de MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. MHP İl Başkanı Murat Polat ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin karşıladığı AK Parti heyeti basın mensuplarına açık olan bölümde karşılıklı mesajları ile önümüzdeki yerel seçimlerin de geçmiş seçimlerde olduğu gibi nezaket içinde geçeceğinin mesajını verdiler.


            MHP İL Başkanı Murat Polat, bu yerel seçimlerdeki iddiasını her fırsatta dile getirirken bu kez de “zorlu bir seçim olacak” diyerek iddiasını yeniledi.


            MHP İl Başkanı Polat ile AK Parti İl Başkanı Eroğlu arasında geçen karşılıklı diyalog şu şekilde oldu:


M.P.:Başkanım hoş geldiniz.


E.E.:Teşekkür ederim Başkanım, sağ olun.


*Bu nazik ziyaretinizden ötürü şahsım ve Yönetim Kurulum adına teşekkür ediyorum.


-Biz teşekkür ediyoruz.


*İnşallah bu süreç önümüzdeki tüm günlerde, aylarda, yıllarda, diğer seçimlerde de devam eder. Daha önceki ziyaretimizde belirttiğimiz gibi sizlerle birlikte 2 seçim atlattık. Gerçekten çok güzel dostluk ortamında, Tokat’ta bir birimizin yüzüne bakan insanlar olarak, Tokat’lıya yakışır bir şekilde seçimi atlattık. Bundan sonraki seçimlerimizin de, ilişkilerimizin de böyle olacağına ben canı gönülden inanıyorum. Ben tekrar hem sizin şahsınıza hem yönetim kurulunuza hayırlı uğurlu olsun diyorum.


-Çok teşekkür ediyorum, saygıdeğer Başkanım ve çok kıymetli Yönetim Kurulu üyelerimiz. Ben de sizleri tekrardan tebrik ediyorum.


*Teşekkür ederiz.


-2 hafta önce yapmış olduğunuz kongrede tekrardan seçildiniz. MHP tabanı sizlere teveccüh gösterdiler ve tek adaylı bir seçime girmek suretiyle yüksek oranda bir oyla tekrardan seçildiniz. Bundan dolayı sizi ve ekibinizi kutluyorum. Sizin de ifade ettiğiniz gibi mesele hizmet etmek olunca gerisi teferruat oluyor.


*Evet


-Önemli olan millete hizmet etmektir. Siyasi partiler de zaten bunun için var. Gerek sizlerin gerek bizlerin derdi bu, hizmet etmek. Tabiî ki bununla beraber böyle bir araya gelebilme, bu hoşgörü ve güzelliği oluşturabilme de bence sizin de bizimle beraber çok da olumlu işlere imza atılacağının belki ön adamları olacağını düşünmekteyim.


*Muhakkak da öyle olacak.


-Ki öyle olacağına inanıyoruz. 2 seçim atlattık. Herhangi bir problem ve sıkıntıya mahal vermedik. Kardeşane şekilde ve tabiî ki partiler anlamında çalışmak suretiyle bu süreci geçirdik. Ben eminim ki bundan sonraki süreçte de sizin gibi bizim gibi duyarlı insanların öncülüğünde bu kervan yürüyecek. Sıkıntısız, problemsiz, hep beraber güzel işler yapacağımızı umut ediyorum. Tekrardan sizlere ve çok kıymetli arkadaşlarınıza buradan selamlarımızı iletiyoruz.


*Çok teşekkür ederim Başkanım. Tabi 2 seçimi dostane atlattık derken, basın mensupları arkadaşlarımız da takip etmişlerdir, aslında kıran kırana bir seçim oldu. Yani özellikle Tokat’ta da medya, yerel siyasetçiler tarafından etkin kullanılmaya başlandı. Tabi bu önümüzdeki seçimlerde de biz gerek partimiz gerek sizler yoğun bir çalışma temposunda olacağız.


-Evet.


*İyi bir seviye yakaladık. İnşallah bu devam eder. Tabiî ki ortak menfaatimiz Tokat’ımız. Tokat ortak menfaati üzerine sık sık bir araya geleceğiz. Sonuçta sizlerin de bizlerin de niyeti Tokat’a halisane hizmet etmek. Basın mensuplarının huzurunda bir beklentimi de dile getirmek istiyorum. Sonuçta Tokat’ımız bir boşluk içerisinde. Ve inşallah biz kendi arkadaşlarımız arasında paylaştığımız bir konu var, bu boşluğu sizin ve yönetiminizin dolduracağına canı gönülden inanıyoruz. Ve sizden daha fazla çaba ve gayret bekliyoruz Tokat’ımızın menfaati için. Ve bu konuda da MHP olarak elimizden gelen desteği vereceğimizi taahhüt ediyoruz.


-Teşekkür ediyoruz. Az önce de dediğimiz gibi mesele hizmet etmek. Biz arkadaşlarımızla gece gündüz, yağmur çamur, kar boran demeden bu mücadele içerisinde olacağımıza, Tokat’ımızla ilgili her problemi çözmek için elimizden gelen her hususta taşın altına elimizi koyacağımızı söylüyoruz. Ki bu zamana kadar da bizler AK Parti olarak vekillerimizle, teşkilatımızla, halkımızla, işte siz diğer siyasi partilerimizle birlikte hareket etmeyi amaçlıyoruz. Zaman zaman üst seviyeye zaman zaman alt seviyelerde oldu ama sonuçta belli seviyede tutma niyetimiz var. Olumlu sözlerimiz muhakkak ki sizleri de bizleri de motive ediyordur. Bu konuda biz de Tokat’ımızı, ülkemizi iyi yerlere getirmek için ne gerekiyorsa inşallah yapacağız. Sizlerin tavsiyelerini, anlattığınız cümleleri inşallah kendimize şiar edineceğiz. Bunu ifade etmek istiyorum.


*Sizlerin performansı bize göre iki kat olması lazım. Bizim şuanki tek kaygımız seçim ve AKP’ye giden oylarımızı geri alabilmek. Ama sizin bir de Tokat’ı yönetmek gibi bir sorununuz var, Tokat’ın sorumluluğu var. O sorumluluk sizde. Daha fazla efor sarf etmeniz gerekiyor.


-Tabi yerel seçimlere çok bir vakit kalmadı. Hazırlıklar o yönde. Tabi biz de duyuyoruz basından, MHP çok daha erken başlayacak çalışmalara diye. Tabi tebrik etmek lazım. Allah yolunuzu açık eylesin demek lazım.


*Tabi sonuçta sizin adayınız belli. Mevcut Başkanınız var. Bizim biraz daha erken davranmamız lazım. Güzel bir seçim olacak diye düşünüyorum ama biraz daha sizi zorlayacağız.


-Başkanım tüyolar veriyor.


*Önümüzdeki seçimin çok rahat bir seçim olacağını düşünmüyoruz. Bu ticarette de böyledir, rakipleriniz ne kadar güçlü olursa siz de kendinizi o kadar geliştirme zorunluluğu hissedersiniz.


-Tabi, rekabetin olduğu yerde başarı da kendiliğinden gelir zaten.


*Evet ama, en büyük üzerinde duracağımız konu seviyeyi korumak. Hepimizin ortak paydası olan Tokat’ta bir birimizi kırarsak, üstteki insanların söylediği laflar iyi veya kötü olarak altta çok daha büyük etkilere sebebiyet veriyorlar. Biz elbette ki partimizin menfaatleri için çalışacağız ve tabandaki insanları karşı karşıya getirmemek için gayret gösterdik, bundan sonra da inşallah dilimiz sürçmez, yanlış yapmayız ve bu böyle devam eder.


-İnşallah.


*Teşekkür ederiz.


" POLAT VE EROĞLU DİYALOGLARI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere POLAT VE EROĞLU DİYALOGLARI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda POLAT VE EROĞLU DİYALOGLARI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku