takip et takip et takip et
Manşet

29 Temmuz 2020 - 556 Okunma

PLEVNESPOR YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

Abone Ol

Tokat Belediye Plevnespor Başantrenörü İlker Altan: “Tokat Belediye Plevnespor, 2020-2021 sezonun hazırlıklarına başladı.

            2020-2021 AXA Sigorta Efeler Ligi’nde ilimizi voleybolda temsil edecek Tokat Belediye Plevnespor, 9 Temmuz’da Uzunburun’da toplanarak korona testinden geçti. Sonuçların negatif çıkmasıyla yeni sezon hazırlıkları başlandı. Mavi-Beyazlı ekibin genç ve dinamik Başantrenörü İlker Altan gözetiminde takım, sabah ve akşam olarak çift antrenman yapıyor. Ali Yücel Spor salonunda yapılan antrenmanlarda tedbirler alınarak yapılıyor. Kapalı ortamda virüsün yayılma hızını göz önünde bulunduran İlker hoca ve ekibi her antrenmanlarda salonunda dezenfektan koyduruyor. Voleybol topları antrenman öncesi ve sonrasında dezenfektan yapılıyor. Aynı şekilde yardımcı Antrenörler idman sonrasında sporcuların ellerini aynı titizlikle dezenfektan ederek korona virüsten korunmuş oluyorlar.

            Antrenman sonrasında takımın Başantrenörü İlker Altan, gazetemize yapmış olduğu açıklamasında yapılan antrenmanları, transfer çalışmalarını ve gelecek sezon hakkında görüşlerini dile getirdi.

BAŞANTRENÖR İLKER ALTAN: “TAM KADRO OLARAK GÜNDE ÇİFT ANTRENMAN YAPARAK İDMANLARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Tokat Belediye Plevnespor Başantrenörü İlker Altan, “9 Temmuz’da takımımıza korona testi yaptırarak, sonuçların negatif çıkmasıyla antrenmanlarımıza başladık. Bayrama kadar olan periyodu güzel şekilde devam ettirmek istiyoruz. 15 Temmuz’da 3 yabancı oyuncumuzu, korona virüsten dolayı sizlerde takip ediyorsunuz sıkıntılar var. Bu sıkıntılar aşıldı ve 3 yabancı oyuncumuzu ilimize getirdik. Amerika’lı, Brezilya’lı ve Norveç’li oyuncularımız geldikten sonra korona testinden geçti. Sonuçlar iyi çıkınca takıma dâhil ettik ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tam kadro olarak günde çift antrenman yaparak idmanlarımızı sürdürüyoruz, sabah antrenmanda halter çalışması, akşam antrenmanında top çalışması. Bayramdan sonra takımla yükleme dönemine gireceğiz.”dediği açıklamasının devamında;

“SÜRECİ HEM SPOR BAKANLIĞIN HEMDE FEDERASYONUN VERECEĞİ KARAR ve YOL HARİTASIYLA SÜRDÜRECEĞİZ”

Altan, “4, 5 ve 6 Eylül’de Türkiye Kupası maçlarımız var, grubumuzda TFL Altekma, Arkas ve Bursa takımları ile oynayacağız. 4 takımlı, 4 grup olacak şekilde oynanacak. Bizim hedefimiz burada, lige hazırlık periyodu olarak görüyoruz. Bunun öncesinde hazırlık maçları yapmayı düşünüyoruz. Plan ve programımızı yaptık, diğer takımlarla görüşmelerimiz devam ediyor. 12 ve 13 Eylül’de ilk lig maç yapılması planlandı. Ama süreci hem Spor Bakanlığın hemde Federasyonun vereceği karar ve yol haritasıyla sürdüreceğiz. Biz bu süreci en iyi şekilde atlatmaya çalışıp oyuncularımın özverisiyle biraz daha dış etkenlerden korunarak çalışmalarımıza devam edip başarılı bir şekilde ligi tamamlamayıp ve ligde kalmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

“ANTRENMANLARI EĞLENCELİ DURUMA GETİRDİK”

Açıklamasına yapılan antrenman hakkında bilgiler veren İlker hoca, “sözlerimin başında da belirttiğim gibi, tam kadro olarak günde çift antrenman yaparak idmanlarımızı sürdürüyoruz, sabah antrenmanda halter çalışması, akşam antrenmanında top çalışması. Bayramdan sonra takımla yükleme dönemine gireceğiz. Diğer sezonlardan farklı bir sezon yaşıyoruz bu sene. Çünkü aralık çok fazlaydı ve sporcular hazır oluyordu. Şuanda takımla temelden başladık diyebiliriz. Sporcularım antrenmanda kendileri iyi veriyorlar ve özlediklerini gözlemleyebiliyorum. Yorgunlukları üst düzeyde ve onların eğlenebileceği türden, onlara egzersizler belirledik ve o şekilde devam ediyoruz. Yorgunluklarını bu şekilde eğlendirerek atmaya çalışıyoruz. Antrenmanları eğlenceli duruma getirdik.”

“14 OYUNCUYLA ANLAŞARAK TRANSFERİMİZİ TAMAMLADIK”

Başantrenör Altan, “şuanda 14 oyuncuyla anlaşarak takıma kazandırdık ve daha transfer yapmayacağız. İlerleyen süreçte ne olur ne gösterir bilemeyiz, bekleyeceğiz ve göreceğiz. Ama şuanda takımımızın tamamlandı diyebiliriz. Sezona bu şekilde başlayacağız.”açıklamasının sonunda ise;

“LİGLER BAŞLADIĞINDAN KORONA VİRÜS SALGINDAN KURTULURSAK, MAÇLARIN SEYİRCİLİ OYNAMASINI UMUT EDİYORUZ”

Tokat Belediye Plevnespor Başantrenörü İlker Altan, “bu sezon diğer sezonlara göre farklı olacak. Buradaki oyuncuların başarıya çok aç olduklarını görebiliyoruz. Bizim takım oluşumumuzdaki etkenlerden bir tanesi de oynamaya aç, oynama ihtiyacı olan oyuncuları bulup burada sürekliliği olacak, yabancı oyuncuları da dâhil ederek bir takım oluşturduk. Sporcularım özverilerini sahaya yansıttıklarını enerjiyi yabancı oyuncularla birleştirebilirsek,  kaliteli maçlar oynayacağımızı düşünüyoruz. Tabi ki bizim buradaki en büyük gücümüz taraftarımız, bize de desteklerini farkındayım. Ligler başladığından korona virüs salgından kurtulursak maçların seyircili oynamasını umut ediyoruz.”diye konuştu.


" PLEVNESPOR YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA BAŞLADI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere PLEVNESPOR YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA BAŞLADI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda PLEVNESPOR YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA BAŞLADI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku