Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.302,73 1,15%
Çeyrek Altın 2.291,00 0,88%
Yarım Altın 4.596,00 0,88%
Tam Altın 8.850,65 0,24%
PAZAR’DA FİTNESS VE KONDİSYON SALONU AÇILDI

PAZAR’DA FİTNESS VE KONDİSYON SALONU AÇILDI

ABONE OL
19 Haziran 2020, 11:55:57

Pazar ilçesinde İl Özel İdaresi destekleri ile yapılan Fitness ve Kondisyon Salonunun açılışı yapıldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesi ziyaret ve incelemeleri sırasında İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi işbirliğiyle yapılan Fitness ve Kondisyon salonunun açılışına katıldı. Pazar Kaymakamı Sinan Korkmaz, Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar açılışta Vali Dr. Ozan Balcı’ya eşlik etti.

VALİ DR. OZAN BALCI: “AMACIMIZ SPOR ALTYAPISINA ve SPOR KÜLTÜRÜNE KATKI SAĞLAMAK”

Devletimizin ve milletimizin imkânları ile yapılan salonun devletin gerçek sahibi milletimizin hizmetine sunulduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Spor Tokat projesi ile bütün spor tesislerimiz bir havuz yapmıştır. Bütün spor adamlarımızı, beden eğitimi öğretmenlerimizi, antrenörlerimizi bir havuz dahilinde organize etmiştik. Valiliğimizin koordinasyonu, yüreklendirmesi ve cesaretlendirmesi ile ilçelerde Kaymakamlarımızın başkanlığında Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlerimizin, Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzün ve İlçe Müdürlerimizin yürüttüğü bütün kamu kuruluşları ve belediyelerin desteği ile dev bir proje başlatmıştık. Amacımız spor altyapısına ve spor kültürüne katkı sağlamak, en azından her çocuğumuzun bir spor dalı ile uğraşması ya da bir spor dalına ilgi duymasını onu sevmesini sağlamaktı. Sporun bedensel ruhsal fiziksel gelişime büyük katkılarının olduğunu düşündük. Bu düşünceyle, anasınıfı çocuklarından üniversite öğrencilerine, engelli çocuklarımızı, kadınlarımızı ve ailelerine kadar geniş ve kapsayıcı bir proje idi Spor Tokat projesi. Bu salonun yapılmasında emeği geçen kaymakamımıza, belediye başkanımıza, İl Özel İdaremize, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Pazar ilçemize ve Pazarlı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

DİKKAT!  GENÇLİK SPOR’DAN VEKİL ZİYARETLERİ

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra İlçe Spor Salonu yanında bulunan sahada Spor Tokat kapsamında devam eden spor kurslarını ziyaret ederek, burada antrenman yapan çocukları izledi.  Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara başarılar diledi.

SPOR TOKAT PROJESİ NEDİR?

Spor Tokat, Tokat Valiliği himayesinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, il ve ilçelerde kurulan Yürütme İzleme ve Değerlendirme Kurulları ve Teknik Kurullar marifeti ile yürütülen, sürekli takip edilen ve 612 bin Tokatlının destek verdiği komple bir sportif faaliyettir.

Spor Tokat’ın hedef kitlesi, anaokulundan üniversiteye kadar tüm çocuklarımız, gençlerimiz, dezavantajlı gruplar (engelli, özel, çalışan, mülteci ve kırsal kesimdeki çocuklar), devlet koruması altındaki çocuklarımızdır.

Sportif faaliyetlerin bireylerin bilişsel ve kültürel gelişimlerine olumlu yönde katkı sağladığını, kültürel ve sosyal boyutu ile de birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının geliştirdiği görülmüştür. Bu gereksinimlerden dolayı Spor Tokat projesi hayata geçirilmiştir.

Spor Tokat kapsamında ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlara ait tüm tesislerin envanteri ve ilimizdeki tüm beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler ile beden eğitimi ve spor yüksekokullarının son sınıf öğrencilerinden oluşan insan kaynakları envanteri çıkarılmıştır.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşı ile tanışmaları, spor ile dost olmaları, sporu yaşam biçimi haline getirmelerin ve böylece toplumda spor kültürünün oluşması, özgüvenlerinin gelişmesi, obezite ve her türlü zararlı alışkanlık ile mücadele etmek amaçlanmıştır.

Spor Tokat kapsamındaki çocuk ve gençlerimizin spor hayatlarındaki değişim ve gelişimlerinin izlenebilmesi ve desteklenmeleri için mevcut spor kulüplerinin yanı sıra yeni kurulaması sağlanan gençlik ve spor kulüpleri ile okul spor kulüpleri sürece dahil edilmiştir ve hem okullarımıza hem de kulüplerimize malzeme desteği sağlanmıştır.

DİKKAT!  SPOR TOKAT VOLEYBOL OKULLARARASI İL BİRİNCİLİĞİ GRUP ELEME MAÇLARI

Çocuklarımızın ve gençlerimizin Spor Tokat kapsamında yapılan her türlü sportif etkinlikler ile Fair-Play ruhuna sahip bireyler olarak yetişmelerini ve bu etkinlikler boyunca bu ruha uygun davranışları kazanmalarını sağlamak.

PAZAR’DA FİTNESS VE KONDİSYON SALONU AÇILDI 4
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments