Dolar 27,2106 0.24%
Euro 28,9034 -0.11%
Gram Altın 1.684,99 0,28%
Çeyrek Altın 2.815,00 0,21%
Yarım Altın 5.630,00 0,21%
Tam Altın 11.190,97 0,06%
ÖZLEM ZENGİN’DEN VETO İDDİALARINA YANIT

ÖZLEM ZENGİN’DEN VETO İDDİALARINA YANIT

ABONE OL
07 Ekim 2019, 10:34:05
Türkiye Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Tokat'taki kitap fuarındaki imza gününün Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından iptal ettirildiğini iddia etti. Şimşirgil'e Özlem Zengin'den cevap gecikmedi, “Talimat vermedim” dedi.

Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Türkiye gazetesi yazarı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Tokat Belediyesi 3. Kitap Günleri kapsamında 6 Ekim Pazar günü (dün) düzenleyeceği imza gününün Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından iptal ettirildiğini iddia etti. Şimşirgil, buna gerekçe olarak 26 Temmuz tarihinde Türkiye gazetesinde yayınlanan İstanbul Anlaşması ile ilgili köşe yazısı olduğunu öne sürerek, kitap fuarındaki söyleşinin iptal edilmesine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili dostlar 28 Eylülde başlayan Tokat Kitap Günler Etkinliğine davet edilmiş bulunuyordum. Pazar günü de Tokatlı hemşerilerimle hem söyleşi hem de imza günüm olacaktı. Ancak bu söyleşinin dün itibariyle iptal edildiğini öğrendim. Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in benim 26 Temmuzda Türkiye gazetesi Cuma Divanı’mda çıkan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yazımdan dolayı rahatsız olduğunu ve bu programımı iptal ettirdiğini öğenmiş bulunuyorum. İstanbul Sözleşmesi nesilleri mahveden aileyi çökerte bir anlaşmadır. Ben bunun yanlışlığını her zaman dile getireceğim ve bundan asla dönmeyeceğim. Ancak Özlem Zengin hanımın yaptığı fikre, hür düşünceye ve tarihe saygısızlık ve en büyük darbedir. Bir ilim adamını okuyucuları ile buluşturmaması en büyük haksızlıktır. Bu durumu bir milletvekilinin ilim adamlarının yaptığı yapıcı tenkitlere tahammül gösterememesi olarak görüyor ve bu tip işlerle meşgul olduğu için kendisini kınıyorum. Bu itibarla yarın Tokat Kitap Fuarında olamayacağım, okuyucularımla, sevenlerimle beraber bulunamayacağım için büyük üzüntü içerisinde bulunuyorum. Kendileriyle inşallah en kısa zamanda buluşmak dileğiyle.” ifadelerini kullandı.

ÖZLEM ZENGİN İDDİAYI YANITLADI

Bunun üzerine Tokat Milletvekili Özlem Zengin de yazılı bir açıklama yaptı. Zengin, “Tokat’taki kitap fuarı için hiç kimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır” dedi.

DİKKAT!  SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ ÜRETİMİ AZALDI

Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Bugün kamuoyuna yansıtılan gerçek dışı bilgilere ve oluşturulmak istenen algıya karşılık;  Kendisiyle daha önce hiç yüz yüze gelmediğim, başka bir şekilde de muhatap olmadığım bir kişi sosyal medyada şahsımı itham ederek bazı mesajlar paylaşmaktadır. Ben Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili olarak, emir, talimat vererek siyaset yapan biri değilim; siyasette böyle bir tarzım da hiçbir zaman olmamıştır. Tokat’taki kitap fuarı için de hiç kimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır. Köşe yazarları nasıl bazı kişiler ve konularla alakalı rahatsızlıklarını ifade etme hakkına sahipse, siyasetçiler de aynı hakka sahiptirler. Ancak kim olursa olsun, değerlendirmelerimi asgari nezaket kuralları içinde yapmaya itina gösteririm; bunu herkesten de beklerim. Bilhassa muhatapları kadınlar olunca, üstenci ve aşağılayıcı bir üslupla konuşmayı tercih edenlerle alakalı olumsuz değerlendirmelerimi TBMM Genel Kurulu dahil her ortamda yaparım. Söylediğim her sözün yaptığım her işin arkasında dururum; söylemediğim sözden yapmadığım işten dolayı muaheze olunmayı da reddederim. Kendilerine, fikirlerine, kelimelerine yeteri kadar güvenmeyen bi-edebler İstanbul Sözleşmesi’ni ya da KADEM’i bahane ederek saldırıyorlar. Aslında onlar için mesele kesinlikle bu değil! Kullandıkları üslup dil hınç dili; bir kesim için AK Parti’ye saldırının yeni maskesi bu.”

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments