Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.213,56 0,66%
Çeyrek Altın 2.026,00 0,25%
Bitcoin 525469 -3.08277%
Ethereum 33537 -2.67396%
Yarım Altın 4.053,00 0,27%
Tam Altın 8.041,68 1,59%
ÖZDEMİR, PANDEMİ SÜRECİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

ÖZDEMİR, PANDEMİ SÜRECİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

ABONE OL
31 Ağustos 2020, 10:09:22

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, İl Müdür Yardımcısı Güngör Yüce ile birlikte Turhal ve Zile İlçelerinde hizmet veren kuruluşları ziyaret ederek pandemi sürecinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlk olarak Turhal Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünü ziyaret eden Özdemir, Kuruluş Müdürü Adem Keskin’den engellilerin sağlık durumu ve kuruluş iş-işlemleri hakkında bilgi aldı. Sosyal mesafenin korunarak ve tedbirler uygulanarak yapılan görüşmede, pandemi süreci ile başlayan izolasyon ve vardiya sistemi ayrıca çalışma koşulları ele alındı.

Yapılan görüşmelerin sonunda Özdemir, kuruluşta bu zamana kadar hiçbir engelli vatandaşta koronavirüse rastlanmadığı ve tedbirlere harfiyen uyulduğu için Kuruluş Müdürü Adem Keskin nezdinde tüm çalışanlara teşekkür etti.

Özdemir’in bir sonraki ziyareti ise Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne oldu. Özdemir, tedbirlerini alarak kuruluşu gezdi, incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemelerde Özdemir’e, kuruluş Müdürü Ali Pilavcıoğlu ve kuruluş sağlık görevlileri eşlik etti. Yaşlıların sağlık durumları ve pandemi süresinde yapılan çalışmalar hakkında sağlık çalışanlarından bilgi alan Özdemir, Kuruluş Müdürü Ali Pilavcıoğlu’ndan da kuruluş işlemleri hakkında brifing aldı. Görüşme devamında, pandemi sürecinin başlamasıyla geçilen vardiya sistemi uygulanmasında karşılaşılan zorluklar ve eksiklikler hakkında görüş alış-verişinde bulunuldu.

Çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantı, Özdemir’in her türlü zorluğa karşı özveri ile çalışan personele teşekkür etmesi ile son buldu.

KORONAVİRÜSE KARŞI TEDBİR UYARISI

Tokat’a dönüş yolunda Turhal ilçesinde 24.10.2019 tarihinde açılan Çocuk Destek Merkezini ziyaret edildi. Tefrişatı yapılan ancak henüz çocuk kabulü yapmayan kuruluşta incelemelerde bulunan Özdemir, Kuruluş Müdürü Kenan Alaybay’dan karşılaşılan eksiklikler hakkında bilgi aldı.

Turhal’da hizmet veren kuruluş Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etmeyi unutmayan  Özdemir, Kuruluş Müdürü Hüseyin Erkin İnceli’ye görevinde başarılar diledi. Personelleri odalarında tek tek ziyaret eden Özdemir, yapmış oldukları zorlu işlerinde kolaylıklar diledi.

Kuruluşun halka görünen şefkatli yüzlerinin onlar olduğunu ifade eden Özdemir, dezavantajlı vatandaşlara her zaman olduğu gibi nazik davranmalarını istedi. Personele uyarılarda bulunan Özdemir, koronavirüse karşı her türlü tedbiri almaları hususunda hatırlatmalar yapmayı da unutmadı.

Turhal’da bulunan Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki çocuk evlerinin iş ve işlemlerini takip etmek üzere açılan irtibat bürosunu da ziyaret ederek personelle istişarelerde bulunan İl Müdürü ziyaretini sonlandırdı. Özdemir, Turhal’da son olarak Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler’i makamında ziyaret etti. Turhal’da kuruma devredilen arsada Huzurevi yapılabilmesi için görüşmeler yapan Özdemir, günlük ziyaretlerini tamamladı.

ozdemir

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments