Dolar 32,8146 -0.26%
Euro 35,6339 -0.69%
Gram Altın 2.539,68 0,19%
Çeyrek Altın 4.239,00 0,12%
Yarım Altın 8.472,00 0,14%
Tam Altın 16.858,82 0,39%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
OTOMOBİL ÜRETİM FABRİKASINDA GÜVENİLİRLİĞİ ARTIRIYOR

OTOMOBİL ÜRETİM FABRİKASINDA GÜVENİLİRLİĞİ ARTIRIYOR

ABONE OL
01 Kasım 2023, 11:52:05

Silkar Endaş’ın distribütörlüğünü yaptığı NSK rulmanlarını kullanan büyük bir otomobil motoru üreticisi, kesme sıvısının girişini önleyen, işmili üzerine monte edilen NSK keçeli rulmanları ile CNC talaşlı üretim merkezinin güvenilirliğini önemli ölçüde artırdı.Silkar Endaş’ın distribütörlüğünü yaptığı NSK rulmanlarını kullanan büyük bir otomobil motoru üreticisi, kesme sıvısının girişini önleyen, işmili üzerine monte

edilen NSK keçeli rulmanları ile CNC talaşlı üretim merkezinin güvenilirliğini önemli ölçüde artırdı.

Otomotiv endüstrisinde üretimde yaşanan aksaklıklar hem maliyetler hem de müşteri talebini karşılama açısından ciddi zararlara yol açabiliyor. Büyük bir motor üreticisi, dik işleme merkezlerinde rulmanların arızalanması sorunuyla karşılaştığında acil olarak bir çözüm arayışına girdi. Arızalı rulman analizinde; rulman keçelerinden içeriye doğru sızan soğutma suyundan (makinede işleme sırasında kullanılan) kaynaklanan yağlama hasarı olduğu anlaşıldı.

ÖNEMLİ ÖLÇÜDE TASARRUF SAĞLADI

Bu tespit üzerine, NSK keçeli eğik bilyalı rulmanların kullanımı önerildi. Bu yüksek hassasiyete sahip olan rulmanlar, dik işleme merkezleri de dahil olmak üzere birçok takım tezgahının millerinde kullanım için uygundur. Rulmanların yenisiyle değiştirilmesi, bakım işçiliği ve üretim kesintileriyle ilişkili maliyetlerde önemli ölçüde azalma ve tesisin yılda yaklaşık 191.000 Euro tasarruf edilmesi sağlandı.

DOĞRU RULMAN SEÇİMİNE DESTEK VERİYOR

Silkar Endaş, deneyimli mühendis kadrosuyla üretim hatları için doğru rulmanı belirliyor aynı zamanda da fabrikalardaki teknik personeli güç aktarım ürün kullanımı ile bilgilendiriyor. Türkiye’nin her noktasındaki mühendisler, bakım müdürleri ve ustalar, Silkar Endaş ile fabrikalarındaki verimliliği artırıyor.

OTOMOBİL ÜRETİM FABRİKASINDA GÜVENİLİRLİĞİ ARTIRIYOR yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

DİKKAT!  Tokat Valisi Hatipoğlunnun Eşi Ayfer Hatipoğlundan Gop Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimine Ziyaret
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güncel Link Ajaxbet Güvenli Mi?