takip et takip et takip et
Gündem

2 Kasım 2019 - 82 Okunma

OSMANLI TARİHÇİSİ DURSUN GÜRLEK’TEN SÖYLEŞİ

Abone Ol

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Tarih Kulübü tarafından “Tarih ve Kültür Sohbetleri” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Taşlıçiftlik Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen söyleşiye TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yazar ve Osmanlı Tarihçisi Dursun Gürlek gerçekleştirdiği söyleşide öğrencilere hitap eden Gürlek, “Büyük adam olmak istiyorsanız, büyük adamları seveceksiniz. Anadilimizi, güzel Türkçemizi güzel konuşacağız. Allah diyor ki ‘Kulum beni nasıl düşünürse bende onu öyle düşünürüm.’ Güzel düşünelim ki güzellikler bulalım.” dedi. Söyleşide, Yazar Gürlek, Necip Fazıl Kısakürek ve Cemil Meriç ile olan anılarını, yaşadıklarını, hayat tecrübelerini dinleyicilerle paylaştı.

Söyleşi sonrasında Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Yazar ve Osmanlı Tarihçisi Dursun Gürlek’e teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulundu. Hediye takdimi sonrasında, Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin yaptığı konuşmada, “Hocamızla yaptığımız görüşme sonrasında siz değerli öğrencilerimizin kendilerini daha iyi geliştirilebilmeleri için ikinci dönemden itibaren hocamız seçmeli derslere girecek. Ayda bir defa kendisinin de uygun gördüğü zamanlarda bilgi ve birikimlerini siz değerli öğrencilerimizle paylaşacaktır. Bizi kırmadığı için kendisine teşekkür ediyorum.“ dedi.


" OSMANLI TARİHÇİSİ DURSUN GÜRLEK’TEN SÖYLEŞİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere OSMANLI TARİHÇİSİ DURSUN GÜRLEK’TEN SÖYLEŞİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda OSMANLI TARİHÇİSİ DURSUN GÜRLEK’TEN SÖYLEŞİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku