takip et takip et takip et
Manşet

20 Ağustos 2019 - 53 Okunma

ORTAÖĞRETİM MÜFREDAT VE PROGRAMLARI ELE ALINDI

Tokat Bilim Sanat Merkezi'nde Milli Eğitim Bakanlığının ortaöğretim okulları tasarımı, müfredat ve ders yükleri konusunda yapmış olduğu taslak çalışmaya yönelik çalıştay düzenlendi.

Tokat Bilim Sanat Merkezi’nde Milli Eğitim Bakanlığının ortaöğretim okulları tasarımı, müfredat ve ders yükleri konusunda yapmış olduğu taslak çalışmaya yönelik çalıştay düzenlendi.

Düzenlenen çalıştaya Teftiş Kurulu Başkanı Halis Nural, Şube Müdürleri Mehmet Ali Adsan, Osman Sargut ve Arge Ekip Üyesi Osman Erdoğan katıldı.

Çalıştay için oluşturulan yükseköğretim programından temsilci öğretim üyeleri, okul yöneticileri,  zümre başkanı, branş öğretmenleri ve rehber öğretmenlerden oluşan 4 ayrı komisyon çalışmalarını tamamladı.

Çalıştayda; ortaöğretimde okuyan öğrencilerin ilgi yetenek ve mizaçlarına uygun, esnek modüler bir program oluşturulması konusu işlendi. Ayrıca, ders çizelgeleri yapısı, akademik bilginin beceriye dönüştürülmesi, okullar arası başarı farklılıkları, okul pansiyonlarının hizmet standartları ve kalitesi  masaya yatırıldı.

Çalıştay sonrasında Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmek üzere nihai sonuç raporu oluşturuldu.

 


" ORTAÖĞRETİM MÜFREDAT VE PROGRAMLARI ELE ALINDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ORTAÖĞRETİM MÜFREDAT VE PROGRAMLARI ELE ALINDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ORTAÖĞRETİM MÜFREDAT VE PROGRAMLARI ELE ALINDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku