takip et takip et takip et
Gündem

29 Mayıs 2020 - 346 Okunma

ORGANİK GÜBRE KULLAN TOPRAĞI KORU DESTEĞİNİ AL

Abone Ol

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada 57 ilde 18 bin 892 çiftçiye 14 milyon 481 bin liralık organik ve organomineral gübre desteğinin ödenmesine 15 Mayıs’ta başlandığı belirtildi.

Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden 2019 yılında organik ve organomineral gübre kullanan çiftçilere uygulanacak desteklere ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Ülkemiz topraklarının organik madde kapsamının yükseltilmesi,  kimyevi gübre kullanım etkinliğinin artırılması ve ülkesel kaynaklardan topraklarımızın ihtiyacı olan bitki besin maddelerinin karşılanması amacıyla ilk defa 2019 yılında organik ve organomineral gübre kullanan çiftçilerimize gübre desteğine ilave dekara 10 TL destekleme ödenmeye başlanmıştır.  Önümüzdeki dönem için de katı organik,  organomineral gübre destekleme uygulamasının sürdürülebilmesine yönelik hazırlık çalışmaları da halen devam etmektedir.” denildi.


" ORGANİK GÜBRE KULLAN TOPRAĞI KORU DESTEĞİNİ AL konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ORGANİK GÜBRE KULLAN TOPRAĞI KORU DESTEĞİNİ AL ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ORGANİK GÜBRE KULLAN TOPRAĞI KORU DESTEĞİNİ AL ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku